شناسهٔ خبر: 162936 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

طرح اقدام ملی مسکن بر روی کاغذ باقی مانده است/گسترش محدوده شهرهای بزرگ برای افزایش تولید مسکن

 مسکن ویژه عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قرار بود که طرح اقدام ملی مسکن به سرعت اجرایی شود تا اثرات مثبت آن بر بازار مسکن به ویژه در فصل تابستان دیده شود، اما متأسفانه تاکنون این طرح بر روی کاغذ باقی مانده است.

به گزارش «نماینده» محمد سرگزی عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به وضعیت بازار مسکن، گفت: متأسفانه در هفت سال گذشته دولت هیچ اقدامی برای تولید مسکن انجام نداده و عملا این بازار رها شده است و این مسئله موجب شده که مردم در شرایط کنونی برای خرید یا اجاره مسکن با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به موافقت مجلس با دو فوریت طرح اخذ مالیات از خانه های خالی، گفت: در شرایط کنونی بازار مسکن بسیار نا به سامان است، حال برای رفع مشکلات این حوزه باید برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد، از این رو اخذ مالیات از خانه های خالی یکی از اقداماتی است که بازار مسکن را به سمت بهبود و ثبات هدایت می کند.

طرح اقدام ملی مسکن بر روی کاغذ باقی مانده است

سرگزی با اشاره به تلاش دولت برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن، افزود: قرار بود که طرح اقدام ملی به سرعت اجرایی شود تا اثرات مثبت آن بر بازار مسکن به ویژه در فصل تابستان دیده شود، اما متأسفانه تاکنون این طرح بر روی کاغذ باقی مانده است.

طرح اقدام ملی مسکن در کنار سایر طرح های تولید مسکن مفید خواهد بود

وی ادامه داد: طرح اقدام ملی مسکن در کنار سایر طرح های تولید مسکن مفید خواهد بود، در شرایط کنونی برای افزایش آمار تولید مسکن در کشور باید اقدام به ارائه زمین رایگان یا ارزان قیمت کنیم، همچنین تسهیلات ارزان قیمت نیز به سازندگان ارائه شود، البته تمام این اقدامات و فرآیند تولید مسکن باید با نظارت دقیق باشد.

گسترش محدوده شهرهای بزرگ برای افزایش تولید مسکن

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: به نظر من برای افزایش تولید مسکن در کشور باید محدوده شهرهای بزرگ گسترش یابد، همچنین به میزان منطقی مجوز تراکم به سازندگان در برخی از مناطق کلانشهرها داده شود

نظر شما