شناسهٔ خبر: 162790 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

پاساژها در صورت تخطی از پروتکل‌های بهداشتی یک هفته تعطیل می‌شوند

ربیعی نشست خبری علی ربیعی سخنگوی دولت با حضور اصحاب رسانه آغاز شد.


به گزارش «نماینده» علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی خود با اصحاب رسانه و خبرنگاران داخلی و خارجی، گفت: در این مدت در مبارزه با کرونا، خوشبختانه کاهش مرگ و میر را علی رغم افزایش شناسایی افراد مبتلا داشته‌ایم اما هنوز زمان دقیقی برای پایان کرونا نیست.

وی با اشاره به فعالیت نیروهای مسلح در مبارزه با کرونا، اظهار داشت: هنوز از تخت‌های نیروهای مسلح استفاده نشده است، اما برنامه ریزی برای تولید ۸ هزار تخت انجام شده است.

ربیعی خاطر نشان کرد: همانطور که مستحضرید استفاده از ماسک اجباری شد و با استفاده طرفین ۹۹ درصد امکان شیوع بیماری کاهش می‌یابد. مراعات سالمندان کاهش یافته و امروز بیشتر مورد حمله ویروس قرار می‌گیرند.

سخنگوی دولت گفت: مسئولیت مکان‌هایی چون پاساژها با مدیریت آنجاست و در صورت تخطی یک هفته بسته می شوند تا مشکل حل شود.

وی بیان داشت: رئیس‌جمهور دستور داد اقداماتی برای برداشت از قسط دوم صندوق توسعه انجام شود. ما حدود ۲۷ میلیارد دلار ارزی داریم که از سال ۹۷ باید به داخل کشور برگشت داده می‌شده اما اینکار انجام نشده است. افرادی که تا انتهای تیرماه به اینکار اقدام نکردند کارت بازرگانی آنها ابطال میشود البته واحدهای تولیدی از این دستور معاف هستند.

ربیعی تصریح کرد: در مورد ممنوعیت واردات گوشی بالای ۳۰۰ دلار  موضوعی مطرح شده بود که این تصمیم تنها یک صورتجلسه در هیات کارگروه مشترک ارزی بوده و ابلاغی صورت نگرفته است.

این خبر تکمیل می‌شود ...

نظر شما