شناسهٔ خبر: 162766 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

انتخاب رئیس و دادستان دیوان محاسبات در روزهای آینده

محمد حسین فرهنگی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: رئیس و دادستان دیوان محاسبات کشور در روزهای آینده انتخاب خواهند شد.

به گزارش «نماینده»، محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به روند انتخاب رئیس و دادستان دیوان محاسبات در مجلس یازدهم گفت: معرفی رئیس و دادستان دیوان محاسبات طبق آئین نامه داخلی مجلس از وظایف کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس است.

وی افزود: این کمیسیون باید از میان داوطلبان تصدی ریاست و دادستان دیوان محاسبات ۲ نامزد به‌عنوان رئیس دیوان محاسبات و ۲ نامزد به‌عنوان دادستان دیوان محاسبات را انتخاب و برای انتخاب یکی از آنها توسط مجلس شورای اسلامی به هیئت رئیسه مجلس معرفی کند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: پس از بررسی صلاحیت داوطلبان در کمیسیون مذکور، اسامی به هیئت رئیسه مجلس اعلام می شود که هیئت رئیسه مجلس هم با دعوت از داوطلبین و شنیدن برنامه ها و نظرات آنها، نظر خود را نسبت به داوطلبین اعلام می کند و سپس جهت رای به افراد، در دستور صحن مجلس قرار می گیرد.

به گفته فرهنگی داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر، سابقه خدمت در مقامهای مدیریتی و حداقل ۲۰ سال سابقه کار، از شرایط احراز سمت رئیس و دادستان دیوان محاسبات است.

وی افزود: روند این انتخاب در روزهای آینده در مجلس انجام خواهد شد.

دیوان محاسبات کشور از زیر مجموعه های مجلس شورای اسلامی است که رئیس و دادستان آن در ابتدای هر دوره مجلس با رای نمایندگان انتخاب می شوند.

نظر شما