شناسهٔ خبر: 162744 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

خبر خوش برای نیروهای نهضتی/رایزنی مجلس برای تسهیل جذب این نیروها

احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش جزئیات جلسه این کمیسیون با وزیر آموزش و پرورش را تشریح کرد.

به گزارش «نماینده»حجت الاسلام احمدحسین فلاحی  سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات جلسه  این کمیسیون، گفت: محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و معاونانش میهمان جلسه کمیسیون آموزش بودند.

وی با بیان اینکه در این جلسه اعضای کمیسیون آموزش دغدغه‌های خود را در حوزه‌های مختلف مطرح کردند، افزود: میزان تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، توجه به دانشگاه فرهنگیان، مدرک دوم فرهنگیان، تعویق کنکور ۹۹، تحقق عدالت آموزشی، افزایش تعداد مدارس غیرانتفاعی، توجه به مسئله همسانسازی حقوق شاغلان و بازنشستگان، رتبه‌بندی معلمان و ... از جمله مباحث مطرح شده از سوی نمایندگان بود.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه موضوع اختصاص بودجه مناسب به آموزش و پرورش نیز از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح شد، ادامه داد: وزیر پس از استماع موضوعات، توضیحاتی را پیرامون مسائل مطرح شده ارائه کرد.

فلاحی با یادآوری اینکه در نشست کمیسیون درباره مسئله جذب نیروهای نهضتی و تأخیر آزمون آن‌ها نیز بحث و گفت وگو شد، تصریح کرد: مقرر شد این آزمون حتما در تاریخ تعیین شده برگزار شود اما تمهیداتی برای قبولی اکثریت شرکتکنندگان در آزمون در نظر گرفته شود  و افراد پذیرفته نشده در آزمون نیز می‌توانند به صورت حق التدریس به کار خود ادامه دهند.

نظر شما