شناسهٔ خبر: 162677 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

عضو هیئت رئیسه مجلس : گرانی ها توجیه اقتصادی ندارد/دولت پاسخگو باشد

کریمی فیروزجایی عضو هیئت رئیسه مجلس گفت:مجلس یازدهم رئوس برنامه های محوری خود را برای حل مشکلات کشور براساس بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب تنظیم خواهد کرد.

به گزارش «نماینده»،علی کریمی فیروزجایی نماینده بابل مجلس شورای اسلامی گفت:  بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد، منشور اجرایی و راهبرد محوری برای اداره کشور است.

وی نقش دولت را درروند پیشرفت و بالندگی کشور کلیدی خواند و افزود: مجلس وظیفه ریل گذاری برای دولت در عرصه پیشرفت و عدالت را برعهده دارد.

 ‏عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم تصریح کرد:  آهنگ دولت برای عزیمت به سمت قله‌های پیشرفت آرمانی کند و نیازمند تغییر است‌.
 ‏کریمی فیروزجایی با اشاره به تنگناهای اقتصادی و معیشتی در کشور یادآور شد: بسیاری از مشکلات عرصه اقتصادی ناشی از ضعفهای مدیریتی و اجرایی است و به مضایق مرتبط باتحریم های ظالمانه ارتباط ندارد.

 ‏وی لزوم بکارگیری اراده های معنوی و ایمانی سرشار در کشور را برای گره گشایی از تنگناهای اقتصادی ضروری دانست و عنوان کرد: بسیاری از پیشرفت های علمی و فناورانه در کشور در شرایط سخت تحریمی حاصل شد و این روند باید تداوم یابد.

 ‏نماینده مردم بابل گفت: ظرفیت های داخلی برای عبور از مشکلات تحریمی بی پایان و راهگشاست و انتظار برای مذاکرات بی حاصل با قدرتهای زورگو و متخاصم عبث است.

 ‏رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اظهار تأسف از وادادگی برخی از مدیران و مسئولان در برابر فشارهای خارجی خاطر نشان کرد: وادادگی و بی برنامگی برای پیشبرد امور کشور به بهانه تحریم های ظالمانه خطر عمده برای اهداف انقلاب به شمار می‌رود.

 ‏وی عزم قاطع رهبر فرزانه انقلاب در برابر سیاستهای استکباری را ستودنی و مایه امید و نشاط جامعه دانست و افزود: تنظیم و تدوین نسخه های شفابخش برای علاج مشکلات اقتصادی و فرهنگی بعنوان چالشهای اساسی کشور راهبرد محوری مجلس یازدهم است.

 ‏این نماینده مجلس با اشاره به گرانی های فزاینده هفته های اخیر گفت: دولت و به ویژه بانک مرکزی باید پاسخ روشنی در قبال این گرانی ها که هیچ منطقی اقتصادی ندارد، به مجلس ارائه کند.

نظر شما