شناسهٔ خبر: 162563 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

دولت اراده‌ای برای ایجاد تحول اقتصادی ندارد

محمدصالح جوکار// رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: نامه روسای کمیسیون‌های تخصصی به رئیس جمهور، تذکر مجلس به او درباره حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است.

به گزارش «نماینده»،محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس، درباره نامه روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس به رئیس جمهور، گفت: با توجه به نقش نظارتی که مجلس شورای اسلامی دارد، این نامه یک تذکر به آقای رئیس جمهور در خصوص مسائل و مشکلاتی است که امروز در مسائل داخلی بویژه معیشت مردم، موضوعات اقتصادی و عدم ثبات قیمت‌ها و نبود نظارت جدی بر قیمت‌ها با آن مواجه هستیم.

وی افزود: این نامه تنظیم شده تا دولت فکر جدی برای حل مشکلات مردم داشته باشد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه این نامه به تازگی به رئیس جمهور داده شده و هنوز واکنشی به آن نداشته‌اند، افزود: واقعیت این است که با این روند تصمیم گیری و تصمیم سازی در حوزه اقتصاد، ما اراده جدی برای ایجاد تحول اقتصادی بر مبنای اقتصاد مقاومتی از سوی دولت نمی‌بینیم.

جوکار گفت: ادامه روند گذشته از سوی دولت موجب شده که ما تحول اقتصادی را شاهد نباشیم، از سوی دیگر به توانمندی‌ها و منابع گسترده‌ای که داریم توجه‌ای نشده است و این رویه باعث شده مردم در رنج و زحمت قرار گیرند.

به گزارش مهر، روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس در نامه‌ای به رئیس جمهور در مورد مشکلات اقتصادی و معیشتی و گرانی‌های اخیر، آورده بودند: اینکه رئیس دولت پس از وقوع حوادث و فجایع از آنها با خبر شود و به آنها لبخند بزند در کدامین منطق پذیرفته است؟ از شما تقاضامندیم نصیحت این برادران ایمانی خود را بپذیرید و روند هفت ساله مدیریت خود را تغییر دهید چرا که مجلس یازدهم با هدف احیای انقلابی‌گری پا به میدان گذاشته و بر سر آرمان‌های خود خواهد ایستاد پس بنای آنچه سابقا با مجلس داشته‌اید را کنار بگذارید و بدانید نمایندگان مردم در مجلس یازدهم در مقابل حقوق مردمی که در طول تاریخ بی نظیرند، سکوت نخواهند کرد.

نظر شما