شناسهٔ خبر: 161970 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

تدوین اساسنامه فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس

ولی اسماعیلی عضو هیئت اجرایی فراکسیون اکثریت مجلس از تدوین اساسنامه این فراکسیون خبر داد.

به گزارش «نماینده»، ولی اسماعیلی عضو هیئت اجرایی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی، از تدوین اساسنامه این فراکسیون خبر داد و گفت: پس از تشکیل کمیسیون‌های مجلس و احتمالا هفته آینده مجمع عمومی این فراکسیون برای انتخاب شورای مرکزی برگزار شود.

وی با بیان اینکه پس از انتخاب اعضای شورای مرکزی این شورا اعضای هیئت رئیسه فراکسیون را انتخاب می‌کند، ادامه داد: البته در اساسنامه‌ای که تدوین شده، آمده است که رئیس مجلس نمی‌تواند رئیس فراکسیون شود که بر اساس این بند قالیباف نمی‌تواند رئیس فراکسیون شود.

نماینده گرمی در مجلس با اشاره به نحوه تدوین اساسنامه فراکسیون، اظهار داشت: اساسنامه فراکسیون بیشتر برگرفته از اساسنامه‌های فراکسیون‌های گذشته است که در مجلس هشتم و دهم داشتیم و چند بند به موارد قبلی اضافه شده است.

عضو هیئت اجرایی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس با اعلام اینکه در اساسنامه ذکر شده است که اعضای شورای مرکزی ۶۲ نفر خواهند بود، تصریح کرد: در یکی از بندهای اساسنامه ذکر شده افرادی که در رای‌گیری‌ها فراکسیون برای معرفی به صحن کاندید می‌شوند  اگر رای نیاوردند باید تعهد بدهند که دیگر در صحن مجدداً کاندید نشود که اگر به این تعهد عمل نکنند از فراکسیون کنار گذاشته می‌شوند.

نظر شما