شناسهٔ خبر: 161961 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

جرئیات برنامه‌های مجلس یازدهم برای اصلاح ساختار بودجه

لایحه بودجه عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر ضرورت اصلاح ساختار بودجه، جزئیاتی از برنامه‌های دوره یازدهم پارلمان در این زمینه را نیز تشریح کرد.

به گزارش «نماینده»،حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصمیم سازمان برنامه و بودجه برای ارائه برنامه‌هایی جهت اصلاح ساختار بودجه، گفت: این تصمیم دولت بسیار پسندیده است و جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه اصلاح ساختار بودجه در دوره دهم مجلس نیز مطرح بوده است، اظهارداشت: در دوره دهم مجلس، مطالبه جدی نمایندگان از دولت، ارائه برنامه‌ای جامع برای اصلاح ساختار بودجه بود، که خوشبختانه قرار است از سوی دولت تقدیم مجلس یازدهم شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس اضافه کرد: اصلاح ساختار بودجه‌نویسی یک امر ضروری است و باید در اولین اولویت‌های مجلس یازدهم قرار گیرد، اگر روش‌ها و ساختارها در بودجه‌نویسی اصلاح شود، می‌توان به توسعه و عدالت در همه بخش‌ها به طور یکسان نیز امیدوار بود.

حاجی‌دلیگانی با تأکید بر اینکه اصلاح ساختار بودجه منجر به گسترش عدالت و توزیع مناسب ثروت می‌شود، گفت: معتقدم باید یکی از پایه‌های برنامه دولت و مجلس برای اصلاح ساختار بودجه، اتکا به ظرفیت‌های درونی کشور برای رشد و توسعه روزافزون باشد.

وی اضافه کرد:  اصلاح ساختار بودجه مورد تأکید مقام معظم رهبری است، اما متأسفانه دولت در این سال‌هاگام‌های اساسی برای آن برنداشته است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس در پایان با اشاره به برنامه مجلس برای اصلاح ساختار بودجه، خاطرنشان کرد: هر زمان که دولت برنامه‌اش برای اصلاح ساختار بودجه را به مجلس ارائه کند، به محض تشکیل کمیسیون‌ها، در دستورکار کمیسیون‌های اقتصادی مجلس قرار خواهد گرفت و مهلتی به کمیسیون‌ها داده خواهد شد تا نتیجه بررسی‌های خود را به هیئت‌رئیسه اعلام کنند.

نظر شما