شناسهٔ خبر: 161911 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

احیای تحقیق و تفحص های جامانده از مجلس دهم در مجلس یازدهم

محمود زاده 2 نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقیق و تفحص هایی که در مجلس دهم با کارشکنی و لابیگری برخی افراد به نتیجه نرسید را در مجلس یازدهم دوبار احیاء می کنیم و به جریان می اندازیم.

به گزارش «نماینده»؛ جلال محمود زاده نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مجلس دهم ۳۷ تقاضای تحقیق و تفحص مطرح شده، گفت: هشت مورد در مجلس مصوب نشد و رد شد، سه مورد به سرانجام رسیده و گزارش آن در صحن مجلس مطرح شد اما ۲۶ مورد در حال بررسی بود که دوره فعالیت مجلس دهم به پایان رسید.

وی با بیان اینکه ما در مجلس یازدهم آن ۲۶ تحقیق و تفحصی که در حال انجام بود را پیگیری خواهیم کرد، افزود: این ۲۶ مورد از جمله طرح هایی بودند که یا برای اجرای آنها مانع تراشی شد و عده ای کارشکنی کردند و یا به دلایل دیگر مسکوت ماند و گزارش آن در صحن مجلس قرائت نشد.

نماینده اصلاح طلب مجلس یازدهم برای نمونه به تحقیق و تفحص از گمرگ اشاره کرد و گفت: به رغم انجام این تحقیق و تفحص و تهیه گزارش، گزارش نهایی در صحن مجلس قرائت نشد و پرونده این تحقیق و تفحص به قوه قضائیه ارسال نشد. 

محمودزاده با تاکید بر اینکه این پرونده ها باید دوباره احیا شود تصریح کرد: همکاران ما در مجلس دهم زحماتی کشیدند و به نتایج و نکاتی رسیدند که ما در مجلس یازدهم می توانیم از آنها استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: وقتی در تحقیق و تفحص ها به نتایجی می رسند، کارشکنی ها شروع می شود و برخی با لابی کردن در کمیسیونها مانع ارائه گزارش نهایی تحقیق و تفحص ها به صحن مجلس می شوند تا پرونده های تخلف به قوه قضائیه ارسال نشود.

نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: ما می توانیم در مجلس یازدهم از نتایجی که نمایندگان مجلس دهم رسیدند، استفاده کنیم اما باید دوباره این تحقیق و تفحص ها را طبق آئین نامه داخلی از ابتدا آغاز کنیم.

نظر شما