شناسهٔ خبر: 161850 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

کمیسیون تحقیق در مورد اعتبارنامه سه نفر از منتخبان تصمیم می‌گیرد

محمد حسین فرهنگی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: کمیسیون تحقیق باید وضعیت منتخبانی را که اعتبارنامه آنان تأیید نشده است را بررسی کند.

به گزارش «نماینده»، محمد حسین فرهنگی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس، با اشاره به اینکه اعتبار نامه اکثر نمایندگان مجلس یازدهم به تصویب رسید، اظهار داشت: در مورد اعتبار نامه هایی که تصویب نشده است، شعب ۱۵ گانه اعتراضات را مورد بررسی قرار می دهد و اگر اعتبارنامه این افراد در شعبه به تصویب برسد، مجددا به صحن علنی ارجاع می شود و تأیید آن در صحن علنی اعلام می شود.

وی افزود: در صورتی که اعتبارنامه این افراد در شعبه رد شود به کمیسیون تحقیق ارجاع می شود که این کمیسیون هم ۱۵ روز فرصت دارد تا نتیجه بررسی خود را به شعبه اعلام کند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: مطابق با اصلاح آئین نامه داخلی، مجلس از همان روز اول رسمیت داشت و به همین دلیل انتخابات هیئت رئیسه روز ۵ شنبه برگزار شد.

فرهنگی بیان کرد: منتخبانی که اعتبارنامه آنان هنوز به تأیید نرسیده است، سه نفر هستند.

گفتنی است که سخنگوی هیئت رئیسه مجلس نامی از نمایندگانی که اعتبار نامه آنان تأیید نشده است را نبرد اما در جلسه علنی امروز اعتبار نامه غلامرضا تاج گردون، سید کاظم دلخوش، حسین محمد صالحی از سوی شعب اعلام نشد.

نظر شما