شناسهٔ خبر: 161819 - سرویس سایر حوزه‌ها
نسخه قابل چاپ

ضرورت استفاده از نرم افزار پخش مویرگی

ضرورت استفاده از نرم افزار پخش مویرگی

به نقل از مهر رشد و توسعه مشاغل به گونه ای است که اگر همراه با فناوری های به روز نباشد، برای شرکت مشکلاتی ایجاد می کند. امروزه، سرعت تغییر به گونه ای است که مشاغل مدل های سنتی خود را رها کرده و حرفه ای تر اداره می شوند. در گذشته استفاده از دفاتر حسابداری و سوابق حسابداری، امری عادی بوده است که محاسبات دستی احتمالاً مستعد خطا هستند. اما با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از آن، امروزه بسیاری از این محاسبات فقط با یک دکمه انجام می شود. در حقیقت، با استفاده از نرم افزارهای حسابداری مانند نرم افزار پخش مویرگی، مستندسازی و محاسبه کلیه ملزومات حسابداری بسیار ساده تر از گذشته شده است.

در این میان، پخش کنندگان از نرم افزار برای بهبود فرآیند خود استفاده می کنند. در این مطلب در مورد شرکت های پخش، نیازهای آنها به نرم افزار پخش کننده مویرگی جدید و بسته نرم افزاری جدید صحبت خواهیم کرد.

پخش مویرگی چیست؟

پخش مویرگی، فرآیندی است که شرکت ها محصول یا خدمات خود را به مشتری تحویل می دهند. به عبارتی توزیع محصولات از تولید کننده تا آخرین خریدار. مویرگ ها عروق کوچکی هستند که خون را به سلول ها منتقل می کنند و با این استعاره سیستم توزیع مویرگی ایجاد کرده اند. این یک سیستم ایده ای است که باید در همه مشاغل جدی گرفته شود.

بسیاری از شرکت ها این کار را در داخل انجام می دهند. به عبارت دیگر، آنها ابزار، امکانات و نیروی انسانی مورد نیاز خود را دارند و در رده شرکت های پخش مویرگی مستقل قرار می گیرند.

دسته دیگر مسئولیت توزیع محصولات به یک یا چند شرکت را بر عهده دارند. شرکت های پخش مویرگی مستقل تا حد زیادی مسئولیت توزیع محصولات شرکت های فعال در صنایع غذایی، دارویی و مواد شوینده را بر عهده دارند.

چند نوع پخش داریم؟

1. سفارش و توزیع عالی

در مرحله اول، شخصی به عنوان بازدیدکننده به فروشگاه می آید و با وسایل و ابزار خود شروع می کند (بازدید سنتی که از کاغذ و قلم برای یادداشت ها استفاده می کند و کاتالوگ کاغذ برای معرفی محصولات یا بازدید مدرن که از نرم افزار مخصوص تبلت استفاده می کند) و سفارش می گیرد. سپس بعد از ارسال درخواست به شرکت پخش، نماینده سفارش فروشگاه را تحویل می دهد. (در اینجا، نماینده توزیع نیز می تواند یک رایانه لوحی و نرم افزار کوچک برای توزیع، مشتری را تحویل و امضا کند.)

2. پخش گرم

در این نوع پخش، فقط یک نفر توزیع کننده و بازدید کننده است. به این ترتیب بازدید کننده محصولات را در اتومبیل خود قرار می دهد. سپس وی با مراجعه به فروشگاه ها با ابزار خود (سنتی یا مدرن) به سفارش و بازدید می پردازد.

پس از ثبت سفارش، محصولات مورد نیاز را همزمان تهیه و به فروشگاه تحویل می دهید. در مورد بازدید کننده مدرن، بازدید کننده می تواند در همان لحظه با چاپگر فاکتور مشتری چاپ و تحویل دهد.

ضرورت استفاده از نرم افزار پخش موویرگی

همیشه یکی از مشکلات شرکت های فعال در صنعت پخش، تصور غلط درباره روند پخش است. این امر به شرکت ها اجازه می دهد تا به مسیری نادرست بروند و هرچه این شرکت ها تلاش خود را گسترش دهند علاوه بر هزینه بیشتر منابع (با رشد شرکت ها) مشکلات بیشتری نیز خواهند داشت.

روند کلی شرکت های توزیع مویرگی شامل یازده فرآیند کلی است که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد. نکته قابل ذکر این است که پرسنل واحدهای مختلف ممکن است در یک فرآیند دخیل باشند، به عنوان مثال علاوه بر مدیر انبار، مدیر فروش و کارشناس تجارت شرکت.

    فهرست

    عرضه

    مدیریت شعب

    مدیریت فروش

    برنامه ریزی

    حسابدار فروش و آموزش

    حسابداری

    تغذیه

    حمل و نقل و توزیع

    مرتب سازی

نیاز به یک سیستم یکپارچه برای مدیریت این فرآیند غیر قابل انکار است. در حقیقت، از آنجا که افراد مختلفی از واحدهای مختلف در این فرآیند دخیل هستند، یک سیستم یکپارچه یکی از نیازهای اساسی سازمان است. این سیستم می تواند فرآیندهای سفارش و توزیع را مدیریت کند و همزمان اطلاعات مورد نیاز واحد حسابداری و مالی را ضبط کند.

نرم افزار پخش مویرگی به شما امکان می دهد تا وضعیت سفارشات، موجودی، پرداخت ها، مطالبات و بدهی های خود را به راحتی بشناسید تا بتوانید به راحتی تصمیمات شغلی بهتری بگیرید. با توجه به اینکه ممکن است تعداد بازدید کنندگان زیاد باشد، استفاده از وب و اینترنت می تواند فوراً اطلاعات جدید یا موجودی کنترل را بدست آورد.

با توجه به کاهش احتمال خطا در این فرایند، می توان تصمیمات مناسبی در مورد رشد تجارت گرفت که آینده شرکت را تعیین می کند.

شرکای سیستم، نرم افزار حسابداری مناسب برای مشاغل کوچک با به روزرسانی مداوم، انتخاب مناسبی برای مدیران تجارت است. نرم افزار پخش مویرگی با سیستم سفارش دهی، سیستم پخش جریان سرد، سیستم پخش جریان گرم و اپلیکیشن سفارش برای موبایل و تبلت، نرم افزاری قدرتمند را برای شرکت های پخش فراهم کرده است.

نظر شما