شناسهٔ خبر: 161763 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: میزان

مجلس یازدهم بودجه سال ۹۹ را اصلاح می‌کند

مالک شریعتی منتخب مردم «تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس» در مجلس یازدهم با بیان اینکه بودجه سال ۹۹ اداره کشور در نیمه دوم سال را دچار مشکل خواهد کرد، گفت: یکی از مهمترین اقدامات در مجلس یازدهم اصلاح بودجه سال ۹۹ خواهد بود که با کسری بسیار زیادی مواجه است.

به گزارش «نماینده»، مالک شریعتی نیاسر، در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه مهمترین اقدامات زیر بنایی و مصداقی مجلس یازدهم جهت رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم چه خواهد بود؟ گفت: یکی از مهمترین اقدامات در مجلس یازدهم اصلاح بودجه سال ۹۹ خواهد بود که با کسری بسیار زیادی مواجه است.

وی افزود: بدون شک این بودجه اداره کشور در نیمه دوم سال را دچار مشکل خواهد کرد.

منتخب مجلس یازدهم تصریح کرد: حتی این مسئله مورد تاکید رییس سازمان برنامه و بودجه هم بوده و وی در این رابطه دست یاری به سوی مجلس یازدهم دراز کرده است.

منتخب مردم «تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس» در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر تقویت بعد نظارتی مجلس تصریح کرد: اگر مجلس بخواهد به رأس امور بازگردد باید جنبه نظارتی خود را تقویت کند.

این نماینده مجلس ادامه داد: قوه مقننه طبق قانون اساسی حاکم بر قوای دیگر است چراکه ریل گذار و سوزن بان فعالیت آنهاست. این نسبت باید با برادری همراه باشد، اما دو قوه دیگر باید توجه داشته باشند که مجلس برادر بزرگتر آنهاست.

شریعتی تاکید کرد: در حال حاضر از حدود ۱۹ هزار حکم قانونی بررسی شده در طرح تنقیح قوانین در مجلس دهم بیش از یک سوم آن‌ها باطل و غیرقابل اعتنا تشخیص داده شده است و همچنان این روند نیاز به تکمیل دارد لذا این مسئله نشان می‌دهد بعد نظارتی مجلس درباره مصوبات باید تقویت شود.

منتخب مردم «تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس» اظهارداشت: از طرف دیگر نظارت مجلس بر فرآیندهای داخلی و رفتارهای نمایندگان نیز باید متحول شود تا نمایندگان با عزت نفس بالا و بدور از حواشی به انجام وظیفه بپردازند.

نظر شما