شناسهٔ خبر: 161761 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

لازمه بازگشت مجلس به جایگاه اصلی خود ریاستی جهادی است

زهره الهیان/2 منتخب مجلس یازدهم می‌گوید: مجلس به ریاستی جهادی و انقلابی نیاز دارد تا مجلسی را که از جایگاه اصلی خود خارج شده بود، به جایگاه اصلی و پر اقتدار خود بازگرداند.

به گزارش «نماینده»، زهره الهیان منتخب مردم تهران در تشریح ویژگی‌های ریاست مجلس یازدهم گفت: مجلس یازدهم پس از گام دوم و چهل سالگی انقلاب اسلامی به عنوان نخستین مجلس شورای اسلامی تشکیل می‌شود. مجلسی متشکل از نیروهای انقلابی، جوان و متخصص که به ریاستی جهادی و انقلابی نیاز دارد تا مجلسی را که از جایگاه اصلی خود خارج شده بود، به جایگاه اصلی و پر اقتدار خود بازگرداند.


وی افزود: مجلس یازدهم، نخستین مجلسی است که پس از گام دوم و در چهل سالگی انقلاب اسلامی شکل می‌گیرد بنابراین اهمیت بسیاری در مسیر پیش‌برد اهداف نظام و همچنین هموار کردن مسیر به سوی تمدن نوین اسلامی دارد. مجلس یازدهم متشکل از نمایندگانی با رویکرد انقلابی، جوان و متخصص در حوزه‌های مختلف است. به‌طورحتم چنین مجلسی به ریاستی توانمند برای هدایت و در رأس امور قرارگرفتن نیازدارد.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم ادامه داد: ریاست مجلس ملزم به فردی با رویکردی انقلابی با برنامه تحول است تا بتواند مجلس را به جایگاه اصلی خود بازگرداند. به تعبیر امام خمینی (ره) مجلس شورای اسلامی می‌بایست در رأس امور باشد متاسفانه مجلس دهم، جایگاه و اقتدار اصلی را دارا نبود و رأس امور آن با نزول همراه بود.»

وی تصریح کرد : مجلس، باید به رأس امور و جایگاه با اقتدار خود بازگردد. لازمه بازگشت مجلس به جایگاه اصلی خود، انتخاب ریاستی با رویکردی انقلابی و تفکری جهادی است. همچنین فردی باید در رأس امور مجلس یازدهم قرار گیرد که تفکری فساد ستیز داشته باشد و برای مبارزه با فساد تلاش کند تا دست مفسدین اقتصادی از منابع مردم کوتاه شود.

نظر شما