شناسهٔ خبر: 161736 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

تالارپشتی: مجلس یازدهم با پرهیز از دعواهای جناحی بی‌حاصل درخدمت مردم خواهد بود

اکبری تالار پشتی منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: مسلماً نمایندگان مجلس یازدهم با وحدت و اقتدار ریاست مجلس، هیئت رئیسه‌ و روسای کمیسیون‌ها را در فضای کارآمدی و پاسخ به مطالبات مردم انتخاب خواهند کرد.

به گزارش «نماینده»،عزت‌الله تالارپشتی منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم با بیان اینکه دولت باید برنامه تامین اجتماعی را ارتقا دهد تا اقشار آسیب‌پذیر از حداقل معیشت و خدمات برخوردارباشند، اظهار داشت: خدمات و فداکاری‌های مسئولان تأمین امنیت کشور در اوج اقتدار و افتخار است که می‌تواند الگو و سرلوحه باشد اما متأسفانه مسئولان تأمین معیشت مردم در حضیض غفلت هستند.

وی افزود: امروز که غربی‌ها و آمریکا علیه ملت ایران جنگ اقتصادی تحمیلی به راه انداخته‌اند، با اتکا به توان داخلی و اعتماد به جوانان و ملت خودمان پیروز حتمی این میدان خواهیم بود.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم به موضوع خودروسازان اشاره و تصریح کرد: ما امروز نیازمند مدل کارآمد و اقتصادی در ساختار خودروسازی‌ها بدون دخالت دولت هستیم. خودروسازان کشور در یک ساختار معیوب گرفتار هزینه‌هایی هستند که دولت با سیاست‌های غلط و دخالت‌های ناروا و غیرقانونی برای‌شان ایجاد می‌کند.

تالارپشتی خاطر نشان کرد: خودروسازی‌ها همواره حیاط خلوت دولت‌ها برای امتیازدادن‌ها و جابجایی مدیران موردنظر بوده‌اند وگرنه اگر دولت دخالت نکند همین شبکه منابع انسانی و مدیران موجود می‌توانند تحول اساسی در خودروسازی ایجاد و با دنیا رقابت کنند.

وی هم‌چنین به لزوم تدوین و اجرای نظامات جامع تولید، توزیع، بانکی و پولی، مالیاتی، تعرفه، صادرات و واردات، بیمه و تأمین اجتماعی و ترانسپورت (حمل ونقل) توسط مجلس و دولت اشاره و تاکید کرد.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس هشتم در این‌باره گفت: اگر این نظامات تعریف، تدوین و اجرایی شود می‌تواند فضای کسب و کار را متحول نماید. دولت باید آن‌چنان برنامه تأمین اجتماعی را ارتقا دهد که اقشار آسیب‌پذیر از حداقل معیشت و خدمات برخوردار باشند.

تالارپشتی اظهار داشت: مسلماً نمایندگان مجلس یازدهم با وحدت و اقتدار ریاست مجلس، هیئت رئیسه‌ و روسای کمیسیون‌ها را در فضای کارآمدی و پاسخ به مطالبات مردم انتخاب خواهند کرد و گرفتار لابی‌های هدایت شده از طرف جریان دولت و تفرقه‌افکنانه برخی جریان‌های غیر همسو نخواهند شد.

وی تصریح کرد: مجلس یازدهم قطعا برای تحقق مطالبات بر حق مردم از دعواهای جناحی بی‌حاصل پرهیز خواهد کرد و در فضای کاری صمیمانه در خدمت مردم خواهد بود.

نظر شما