شناسهٔ خبر: 161638 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

حقانیت فلسطین با شیوع کرونا فراموش نمی‌شود

زاکانی// منتخب مردم قم در مجلس یازدهم گفت: قطعاً شیوع بیماری کرونا تأثیری در فراموشی حقانیت مردم مظلوم فلسطین ندارد و باید شیوه‌های دیگری برای بزرگداشت این روز جایگزین راهپیمایی شود. ‌

به گزارش «نماینده»، علیرضا زاکانی با تاکید بر ضرورت گرامیداشت روز جهانی قدس گفت: روز قدس که با عنایت امام خمینی (ره) شکل گرفت، رویکرد جدیدی در مواجهه با غده سرطانی یعنی رژیم صهیونیستی بود.

وی ادامه داد: هدف از تعیین روز قدس آن بود که از ظرفیت‌های جهانی به ویژه جهان اسلام برای زنده نگه داشتن حقانیت مردم فلسطین و همچنین محکومیت جنایت‌هایی که در حق مردم مظلوم فلسطین صورت می‌گیرد، استفاده شود.

منتخب مردم قم در مجلس یازدهم با بیان اینکه از سوی دیگر روز قدس می‌تواند به نابودی رژیم صهیونیستی سرعت بیشتری ببخشد، تصریح کرد: ممکن است اسرائیلی‌ها با دسیسه‌های مختلف بتوانند با مخالفت‌هایی که با قصد سرزمین‌های اشغالی توسط آنان وجود دارد، مبارزه کنند اما به هیچ وجه نمی‌توانند با افکار عمومی و اراده ملت‌ها مبارزه کنند.

زاکانی بیان کرد: روز قدس، روزی است که اراده همه ملت‌های جهان علیه رژیم صهیونیستی گرد هم می‌آید و ان شاءالله روز به روز به مرگ و نابودی این رژیم منحوس نزدیک تر می‌شویم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا امکان دارد روز قدس امسال به نحو دیگری برگزار شود و آیا این موضوع تأثیری در فراموشی آرمان فلسطین دارد یا خیر، گفت: قطعاً شیوع بیماری کرونا تأثیری در فراموشی حقانیت مردم مظلوم فلسطین ندارد و باید شیوه‌های دیگری برای بزرگداشت این روز جایگزین راهپیمایی شود.  ‌

نظر شما