شناسهٔ خبر: 161631 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری دانشجو

دولت به جای حذف صفر، بدهی خود به مردم را بپردازد

قاضی پور نماینده مجلس تصریح کرد: دولت برای ضرب سکه و چاپ مجدد اسکناس نیاز به ۸۰ هزار میلیارد تومان دارد که این مبلغ را از مردم دریافت خواهد کرد یعنی از هر ایرانی یک میلیون تومان دریافت می‌کند.

به گزارش «نماینده»، نادر قاضی پور نماینده ارومیه و عضو فراکسیون نمایندگان ولایی، درباره حذف ۴صفر از پول ملی، اظهار داشت: با حذف چهار صفر از پول ملی هزار و یک مشکل برای کشور ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: این اقدام در کشورهای مختلف صورت پذیرفته است، ولی موفقیت چندانی نداشته است و نتوانسته اند ارزش پول ملی خودشان را افزایش بدهند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: دولت برای ضرب سکه و چاپ مجدد اسکناس نیاز به ۸۰ هزار میلیارد تومان دارد که این مبلغ را از مردم دریافت خواهد کرد یعنی از هر ایرانی یک میلیون تومان دریافت می‌کند.

قاضی پور گفت: دولت چگونه تضمین خواهد کرد که بعد از حذف چهار صفر قیمت‌ها به یک چهارم خود تنزل پیدا کند.

وی افزود: با وجود تورم و مشکلات عدیده اقتصادی این کار امکان پذیر نیست و فقط هزینه جانبی برای کشور ایجاد خواهد کرد. به یک نوعی مستضعف، مستضعف خواهد ماند و غنی، غنی. یعنی کشور دو دستی تقدیم سرمایه داران خواهد شد.

نماینده ارومیه با اشاره به گفتار دولت مبنی بر آسان‌تر شدن مبادلات گفت: امروزه مردم با کارت‌های اعتباری خرید می‌کنند پس نیازی به پول فیزیکی نیست در این صورت این مورد اولویت نیست بلکه پرداخت بدهی دولت به مردم در اولویت است.

نظر شما