شناسهٔ خبر: 161233 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

آدرس غلط ندهید؛ تحریم‌ها اثری در مقابله با کرونا نداشته است

علیرضا نظری - خمین منتخب مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی جریانات سیاسی برای مخفی کردن نقاط ضعف خود به مردم آدرس غلط می دهند و همه مشکلات کشور را ناشی از تحریم‌ها عنوان می‌کنند.

به گزارش «نماینده»، علیرضا نظری منتخب مردم خمین در مجلس یازدهم  با انتقاد از اظهارات اصلاح طلبان که تحریم‌ها را مانع جدی برای مبارزه با کرونا می‌دانند گفت: طی سالهای اخیر همواره شاهد بوده‌ایم، بخشی از مسئولین کشور برای توجیه ناکارآمدی‌های خود و یا طیف وابسته به خود، به دنبال ارائه آدرس غلط و القا ترس غیر واقعی در بین مردم بوده‌اند، مثلاً در همین قضایای ورود «کووید ۱۹» یا همان «کرونا ویروس» که تقریباً همه کشورهای جهان از جمله ایران با آن درگیر هستند بعضی به جد به دنبال ناامید سازی، ترساندن و آدرس غلط دادن به ملت هستند.

منتخب مردم خمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با ارزیابی واقع بینانه و منصفانه، نسبت به اقدامات صورت گرفته در مبارزه با این ویروس، از شناسایی و اعلام اولین تست مثبت کرونا در بیست و نهم بهمن ۱۳۹۸ و گسترش دایره شیوع آن در اکثر شهرهای کشور، شاهد تحرکات جهادی و بی بدیلی در بخش‌های مختلف کشور، برای مبارزه جدی با این ویروس منحوس بوده‌ایم.

وی ادامه داد: در روزهای آغازین به رغم تعلل و سردرگمی بخش‌های تصمیم ساز و تصمیم‌گیر کشور برای مبارزه با این ویروس خطرناک، نیروهای غیرتمند در مراکز بهداشتی- درمانی اعم از پزشکان، پرستاران و تمامی کادر درمانی، در سراسر کشور از یک سو و مجموعه نیروهای جهادی از سپاه، بسیج، نیروی انتظامی، ارتش، خیرین و آحاد ملت از سوی دیگر وارد مبارزه با این ویروس خطرناک شدند.

نظری اظهار داشت: گرچه در هفته‌ها و روزهای آغازین مجموعه عوامل مؤثر در این صحنه با فقدان و یا کمبود جدی امکانات تشخیصی و درمانی مواجه بودند اما به مثابه دوران دفاع مقدس با این نگاه که امیدی به بیرون مرزها نیست به منظور تهیه ماسک، مواد ضدعفونی کننده، لباس مورد نیاز بخش‌های درمانی، تولید و راه اندازی دستگاه‌های تشخیصی، کیت‌های آزمایشگاهی، تلاش برای تولید داروهای مؤثر در درمان ویروس را در دستور کار قرار دادند.

منتخب مردم خمین در مجلس گفت: این اقدامات جهادی ایران را از ردیف کشورهای در صدر جدول ابتلاء به این بیماری بیرون کشید و به حول و قوه الهی در روزهای آینده اخبار امیدوارکننده‌تری از نتایج درخشان این نبرد مجاهدانه به مردم عزیزمان مخابره خواهد شد. حصول این نتایج افتخار آفرین در حالی است که کشورهای متخاصم با ملت ایران، با آنهمه طمطراق و امپراطوری تبلیغاتی امروز در صدر جدول مبتلایان به این ویروس قرار دارند.

وی افزود: جای بسی تأمل است که چرا برخی افراد و جریان‌های سیاسی همیشه به دنبال ناتوان و ذلیل معرفی کردن کشور و ملت ایران و بزرگنمایی از توان دشمنان این ملت هستند و از هر فرصتی برای نیل به این منظور استفاده می‌کنند.

نظر شما