شناسهٔ خبر: 161225 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

هفته آینده؛ بررسی کلیات طرح دوفوریتی شفافیت آراء نمایندگان مجلس+ متن طرح

صحن مجلس یک نماینده مجلس از بررسی کلیات طرح دوفوریتی شفافیت آراء نمایندگان در یکی از جلسات علنی مجلس در هفته آینده خبر داد.

به گزارش «نماینده»،حسینعلی حاجی‌دلیگانی طرح طرح دوفوریتی شفافیت آراء نمایندگان مجلس شورای اسلامی از بررسی این طرح دوفوریتی در جلسات علنی هفته آینده مجلس خبر داد و گفت: با توجه به اینکه این طرح هفته گذشته تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شده و به صورت دوفوریتی است، کلیات آن هفته آینده در مجلس بررسی می‌شود.

 وی افزود: 177 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح دوفوریتی شفافیت آراء نمایندگان را تدوین و تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس کرده‌اند.

متن کامل این طرح به شرح زیر است:

**عنوان طرح:

طرف شفافیت آراء با اصلاح ماده 126 و حذف تبصره ماده 121 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی

موضوع طرح:

ماده واحده:

متن زیر جایگزین ماده 126 آیین نامه شده و تبصره ذیل ماده 121 قانون آیین نامه داخلی مجلس حذف می‌شود.

ماده 126: در تمامی مواردی که رأی گیری به صورت الکترونیکی، قیام و قعود و علنی با ورقه صورت می‌پذیرد، اسامی نمایندگان موافق، مخالفت و ممتنع و کسانی که در رأی‌گیری شرکت نکرده‌اند به ترتیب حروف الفبا در مشروح مذاکرات ثبت و تا پایان همان روز رأی‌گیری در سامانه (وب سایت) رسمی مجلس منتشر شود.

تبصره 1- در صورتی که تعدادی از نمایندگان با انتشار اسامی موافقین، مخالفین و ممتنعین در موردی از موارد رأی گیری موافق نباشند، با پیشنهاد کتبی حداقل 15 نماینده و تصویب مجلس، این اسامی در سامانه (وب سایت) و در مشروح مذاکرات مجلس منتشر نمی‌شود.

تبصره 2- تبصره ماده (121) حذف می‌شود.

نظر شما