شناسهٔ خبر: 160830 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

توجه به شهر هوشمند و رصد تجربیات جهانی در ایام کرونا

فراهانی عضو عضو شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به سخنان معاون خدمات شهری تهران خواستار توجه به شهر هوشمند و رصد تجربیات جهانی در ایام کرونا شد.

به گزارش «نماینده»،مجید فراهانی عضو شورای اسلامی شهر تهران، در واکنش به گزارش مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: کرونا در کنار همه چالش ها، فرصت هایی در اختیار مدیریت شهری قرار داده است که مهم ترین آن، آنلاین شدن خدمات مدیریت شهری است که اصطلاحا حرکت به سوی شهر هوشمند در حوزه خدمات شهری گفته می شود اما این بحث تا کنون خیلی جدی گرفته نشده است.

وی ادامه داد: بسیاری از فعالیت های حوزه خدمات شهری مانند فروشگاه شهروند و میادین میوه تره بار حتی بخش هایی مانند شهرسازی می توانست در این روزها خدمات آنلاین را در اختیار شهروندان قرار بدهند.

فراهانی تاکید کرد: این در صورتی است که امروزه شاهد هستیم بسیاری از شرکت های خصوصی کم توان در حوزه رساندن کالا و خدمات به مردم پیشرفت های زیادی انجام داده اند و درآمدهای بسیاری کسب کرده اند و رضایت مردم در این حوزه افزایش پیدا کرده است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: مجموعه شهروند برای ارسال کالا به صورت مجازی تا امروز به جایی نرسیده است. همین اتفاق در میوه و تره بار دنبال رخ داده امانتیجه نهایی رضایت کننده نیست.

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران با اشاره به عدم توفیق شهرداری در برخی بخش ها گفت: در گذشته اتفاقات مشابهی رخ داده است و یکی از آن ها مجموعه آگهی های همشهری است.

وی افزود: همشهری زمانی مرجع آگهی بود اما امروزه بسیاری از بخش ها از آن سبقت گرفته اند و شهرداری تهران با همه امکانات نتوانسته است در زمینه مکانیزه کردن خدمات خود توفیق بیشتری نسبت به شرکت های خصوصی داشته باشد. 

فراهانی تاکید کرد: نکته دیگر لزوم به کارگیری تجربیات مدیریت های شهری دنیا به خصوص در حوزه کرونا احساس می شود. همچنین جای خالی تحقیق و توسعه و استفاده مداوم از تجربیات دنیا در مجموعه خدمات شهری خالی است. 

عضو شورای اسلامی شهر ترهانفت: خواهش من از یزدانی، معاون خدمات شهری توجه به این نکات است تا برخی نیروهای خلاق و استارت آپ ها به کار گرفته شوند و مدام وضعیت مدیریت شهری در نقاط مختلف دنیا و اقدامات انجام شده رصد شود.

نظر شما