شناسهٔ خبر: 160627 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

مقصودی:پارلمان یازدهم تجدید نظری در قوانین تولید و کسب و کار داشته باشد

مقصودی/2 عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است اولویت مجلس یازدهم باید اصلاح قوانین موجود درحوزه تولید و کسب و کار باشد.

به گزارش «نماینده»،حسین مقصودی نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مجلس یازدهم باید یکی از اولویت های اصلی خود را رفع موانع سرمایه گذاری در کشور قرار دهد، گفت: در بحث قانونگذاری باید به گونه ای تغییراتی ایجاد شود که در بحث جذب سرمایه گذار برای تحقق شعار سال "جهش تولید" شاهد نتایج ملموس باشیم.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات امروز کشور عدم جذب سرمایه های سرگردان در بخش تولید است، افزود: این سرمایه ها در برخی مقاطع به سمت بازارهای سوداگرانه به مانند مسکن، سکه، ارز می رود و باعث ایجاد تکان های در اقتصاد کشور می شود که در مجلس آتی باید برنامه ای برای مهار این تکان ها و جذب سرمایه های سرگردان از طریق قانونگذاری مناسب بشود.

نماینده مردم سبزوار در مجلس با تاکید براینکه مجلس یازدهم باید یکی از اولویت های اصلی خود را نیز به بحث تولید اختصاص دهد، اضافه کرد: یکی از مشکلات اصلی کشور قاچاق کالا است که باید با اصلاح قانون در این زمینه مانع از خروج ارز از کشور شویم چون می توان با جلوگیری از ورود کالای قاچاق به کشور و تولید همان کالا به دست تولیدکنندگان داخلی مانع از خروج ارز از کشور شویم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس دهم با بیان اینکه مجلس یازدهم باید تجدید نظری درباره قوانین موجود در حوزه تولید و کسب و کار  داشته باشد، اظهار داشت: برخی از واحدهای تولیدی کشور در حال حاضر با کمترین توان خود در حال فعالیت هستند که نیاز به حمایت دارند که مجلس آتی می تواند با تجدید نظر در برخی از قوانین چرخ واحدهای که تعطیل یا نیمه تعطیل هستند را به حرکت دربیاورد.

نظر شما