شناسهٔ خبر: 160526 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

10 هزار میلیارد تومان اعتبار برای افزایش حقوق بازنشستگان تخصیص می‌یابد

حاجی بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به نشست خود با رئیس سازمان بودجه گفت:‌در این جلسه مقرر شد تا 10 هزار میلیارد تومان اعتبار برای افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری با حقوق دریافتی زیر 6 میلیون در سال 99 تخصیص یابد.

به گزارش «نماینده»،حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به نشست خود با رئیس سازمان برنامه و بودجه برای شفاف سازی درباره حقوق شاغلان و بازنشستگان گفت: در این جلسه موضوع افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان کشوری و لشکری در سال 99 و همسان سازی حقوق آنها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه مطرح شد که طبق مصوبه در بودجه سال 99 حداقل حقوق شاغلان و بازنشستگان کشوری و لشکری 2 میلیون تومان باشد، این به آن معناست که اگر مجموعه دریافت حقوق و مزایا و افزایش حقوق 15 درصدی کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری در سال 99 کمتر از 2 میلیون و 800 هزار تومان باشد، مابه‌التفاوت آن تا 2 میلیون و 800 هزار تومان پرداخت شود و حداقل حقوق دریافتی آنها این میزان تعیین شده است.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: در این جلسه موضوع حقوق دریافتی کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری که زیر 6 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بنا شد تا برای همسان سازی حقوق کارکنانی که حقوقشان زیر 6 میلیون تومان است، در سال 99، 5 هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیص یابد.

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: در مورد بازنشستگان کشوری و لشکری هم که تا سقف 6 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند، در بودجه سال 99 پیش‌بینی شده بود که 5 هزار میلیارد تومان برای افزایش حقوق آنها در نظر گرفته شود که طبق تصمیم دولت و جمع‌بندی این جلسه بنا شده تا این میزان به 10 هزار میلیارد تومان افزایش یابد که با این وجود پیش‌بینی می‌شود، حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری که زیر 6 میلیون حقوق دریافت می‌کنند، در سال 99 حدود 30 درصد افزایش یابد.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد تا در مورد حقوق بگیرانی که حقوقشان نزدیک به 6 میلیون و یا 2 میلیون و 800 هزار تومان است، کارشناسی دقیق صورت گیرد تا عدالت در مورد افزایش حقوق‌شان در سال 99 رعایت شود.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در پایان گفت: در مورد حقوق بگیران شاغل و بازنشسته کشوری و لشکری که حقوق شان بالای 6 میلیون تومان است نیز تنها افزایش 15 درصدی را خواهیم داشت و این حقوق بگیران افزایش حقوق دیگری برایشان در نظر گرفته نشده است.

نظر شما