شناسهٔ خبر: 160485 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

رفع مشکلات درمان جانبازان و ایثارگران اولویت دولت و مجلس باشد

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس گفت: عنوان پاسدار و جانباز، یادگار روزهای افتخار برای همه دوران تاریخ ما و یادگار لحظه‌های حساس انقلاب است.

به گزارش «نماینده»،رحیم زارع،گفت: امنیت امروز ایران اسلامی مرهون و مدیون زحمات و خدمات ایثارگران، جانبازان و رزمندگان است.

وی با بیان اینکه رزمندگان، ایثارگران و جانبازان پیرو خط ولایت هستند، ادامه داد: این قشر بهترین الگو برای نسل جوان امروز جامعه محسوب می‌شوند، رهروی خط ولایت فقیه یک خصوصیت اصلی برای این عزیزان است.

نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روحیه جهادی و انقلابی باید در بین مسئولین ادامه داشته باشد، تاکید کرد: عنوان پاسدار و جانباز، یادگار روزهای افتخار برای همه دوران تاریخ ما در آینده و یادگار لحظه‌های حساس این انقلاب است. نامگذاری روز جانباز همزمان با میلاد حضرت عباس (ع) ناشی از الگوگیری جوانان غیور کشور در جنگ تحمیلی از حماسه عاشورا و جانبازی های علمدار کربلا بود.

این نماینده مردم درمجلس دهم با تاکید بر لزوم تلاش مسولان، دولت و مجلس برای حل مشکلات جانبازان و ایثارگران، مطرح کرد: در شرایط کنونی باید به بحث دارو و درمان جانبازان، ایثارگران ورود کرد، چراکه این مسئله به کلی رها شده، از این رو دولت باید نسبت به پرداخت بدهی بیمه ها و حل مشکل بیمه ایثارگران اقدام کند.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مشکلات پیش آمده برای خانواده ایثارگران و شهدا، خاطرنشان کرد: دولت باید نسبت به پرداخت بدهی بیمه ها و حل مشکل بیمه ایثارگران اقدام کند، همچنین فرزندان جانبازان متوفی مشکلات و گلایه‌هایی دارند، که باید شنیده شود.

زارع با بیان اینکه متاسفانه شاهد مشکلات متعدد ایثارگران هستیم که باید مجلس آتی در این باره فکر اساسی کند، تصریح کرد: رفع دغدغه‌های رزمندگان معسر که حدود 120 هزار نفر هستند و عملا حقوقی دریافت نمی‌کنند باید درمجلس یازدهم به عنوان اولویت پیگیری و کمک‌های معیشتی به آنها داده شود.

نظر شما