شناسهٔ خبر: 160167 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

«قصه‌های طهرون» برنامه‌ای برای روزهای کرونایی در نوروز

برج میلاد-تهران مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 11 تهران گفت: برنامه قصه‌های طهرون برای روزهای کرونایی در نوروز در شبکه‌های مختلف اجتماعی قابل مشاهده است.

به گزارش «نماینده»،علی اسماعیل زاده مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 11تهران گفت: با توجه به این که امسال نوروز متفاوتی خواهیم داشت و شهروندان تهرانی به دلیل شیوع ویروس کرونا اوقات فراغت خود را در منازل می گذرانند؛ اقدام به تولید  قصه های طهرون به روایتگری  نصراله حدادی تهران پژوه کرده ایم که در ایام تعطیلات نوروزی در شبکه های اجتماعی، سرویس اشتراک ویدیو (آپارات ) و سایت شهرداری منطقه 11 قابل مشاهده خواهد بود.

وی افزود: روایت قصه های طهرون که تولید آن در نوروز سال گذشته نیز انجام شد؛ تجربه موفقی از بیان آداب و رسوم، فرهنگ و سبک زندگی مردم طهران قدیم به ساکنان امروز کلان شهر تهران بوده است.

به گفته اسماعیل‌زاده قصه‌های طهرون با موضوعات بستنی فروشی، مسگری، تخم مرغ رنگی، سفره هفت سین، آب ابنار و بازی های خانگی در طهران قدیم  تولید شده است که استاد نصراله حدادی با توجه به شرایط متفاوت نوروز امسال و توصیه به کتابخوانی و ماندن در خانه کتاب‌های موضوعی تاریخ تهران را به علاقمندان معرفی می‌کند.

نظر شما