شناسهٔ خبر: 160111 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

نقوی حسینی: آمریکا با ممانعت ارسال دارو به ایران نشان داد انسانیت برایش اهمیتی ندارد

نقوی حسینی/21 سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به ممانعت آمریکا از ارسال دارو به ایران و فشار بر شرکت‌ بین‌المللی برای عدم همکاری بهداشتی و درمانی با جمهوری اسلامی گفت: کرونا جهانی شده و تحریم دارویی معنا ندارد.

به گزارش «نماینده» سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، درباره تحریم دارو و تجهیزات پزشکی ایران از سوی آمریکایی‌ها و جنایت جنگی محسوب شدن این اقدام بشری گفت: ویروس کرونا تهدیدی جدی برای جامعه بشری محسوب شده و مرز، کشور، منطقه، قوم و مذهب نمی‌شناسد.

وی افزود: جامعه بشری باید برای مقابله با کرونا دست به دست یکدیگر داده و علیه این ویروس قیام کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: بایستی با همکاری‌های داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی اقدامات بهداشتی، دارویی و درمانی علیه ویروس کرونا به کار گرفته شود.

** فشار آمریکا به شرکت‌های دارویی برای عدم همکاری با ایران 

نقوی‌حسینی گفت: جمهوری اسلامی ایران علیرغم همه تحریم‌های ناجوانمردانه و ظالمانی آمریکایی‌ها علیه ملت و کشورمان اما ما از همه ظرفیت خودمان برای مقابله با ویروس کرونا استفاده کرده‌ایم و همه مردم و دستگاه‌ها در صحنه و میدان حاضر هستند.

وی افزود: آمریکایی‌ها باز هم بین ملت‌های منطقه و دنیا رسوا شدند چرا که آنها با تحریم‌های ظالمانه بهداشتی و درمان و دارویی علیه جمهوری اسلامی اقدامات ضد بشری و ضد انسانی خود را تمام کردند. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: ممانعت آمریکایی‌ها از ارسال دارو به جمهوری اسلامی و فشار بر شرکت‌های دارویی بین‌المللی جنایت جنگی علیه ایران محسوب می‌شود.

** آمریکا با ممانعت ارسال دارو به ایران نشان داد انسانیت برایش اهمیتی ندارد

نقوی‌حسینی گفت: متاسفانه دولتمردان آمریکایی در تامین تجهیزات بهداشتی و درمانی که برای مقابله با ویروس کرونا به کار گرفته می‌شود بخشی از رفتار ناقض حقوق بشری آنها محسوب شده و جنایت جنگی علیه ملت بزرگ ایران است.

وی افزود: کورس آمریکایی‌ها در ممانعت از ارسال دارو به ایران به صدا درآمده و نشان دادند که بشریت و انسانیت برای آنها از اهمیتی برخوردار نیست و اقدامات خصمانه آنها به عرصه بین‌الملل ثابت کرد که ملت‌ها و سلامت آنها به هیچ وجه از اهمیتی برخوردار نیست. 

** عدم ارسال دارو به ایران یعنی افشای ماهیت استکباری آمریکا

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: جامعه جهانی با فشار و ممانعت آمریکایی‌ها در عدم ارسال دارو به جمهوری اسلامی متوجه این اقدام خصمانه ایالات متحده شد چرا که آمریکایی‌ها همچنان بر طبل تحریم‌های بیشتر برای ایجاد محدودیت بیشتر بر جمهوری اسلامی ایران می‌کوبند.

نقوی‌حسینی اظهار داشت: ملت بزرگ ایران از اقدامات خصمانه آمریکا در عدم ارسال دارو به ایران متوجه ماهیت دولت استکباری آنها شده و بیشتر به آن واقف شد.

** کرونا جهانی شده و تحریم دارو معنا ندارد

وی افزود: ملت‌های دنیا باید بداند آمریکای جنایتکار دست به جنایت بشری جدید با عدم ارسال دارو به ایران زده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: متاسفانه نهادها و مؤسسات بین‌المللی فعال در حوزه بهداشتی، دارویی و درمانی در حوزه مقابله با ویروس کرونا اقدام خاصی را نکرده‌اند و آنها هم نتوانسته‌اند کمکی به جمهوری اسلامی کنند. در حالی که عرصه کرونا جهانی شده و فاجعه برای همه دنیا محسوب می‌شود.

نقوی‌حسینی گفت: اگر همه کشورها دست به دست یکدیگر داده و بتوانند تحریم‌های ناجوانمردانه و یکجانبه گرایانه آمریکا در عدم ارسال دارو به جمهوری اسلامی را نادیده بگیرند و همکاری‌های بین‌المللی را برای مقابله با ویروس کرونا در دستور کارشان قرار دهند قطعا با جنایت جنگی آمریکا مقابله کردند.

نظر شما