شناسهٔ خبر: 159511 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

برنامه بازدید کمیته هسته‌ای مجلس از مراکز اتمی در اسفند ماه

ابراهیم رضایی رئیس کمیته هسته‌ای مجلس از آغاز بازدیدهای دوره‌ای اعضای این کمیته از مراکز هسته‌ای از اوایل اسفند ماه خبر داد.

به گزارش «نماینده»،محمد ابراهیم رضایی رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، از دور جدید بازدید اعضای این کمیته از مراکز هسته‌ای خبر داد و گفت: پس از برگزاری انتخابات در روز(دوم اسفند) بازدید از مراکز هسته‌ای آغاز  می‌شود.

وی با بیان اینکه این بازدیدها درراستای بعد نظارتی مجلس و بازدیدهای دوره‌ای کمیته هسته‌ای انجام می‌شود، افزود:با توجه به برداشتن گام‌های پنج‌گانه جمهوری اسلامی در راستای کاهش تعهدات برجامی در این بازدیدها کمیته هسته‌ای جریان روند این امور قرار گرفته و گزارشی در این زمینه تهیه خواهد شد.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس تصریح کرد: همچنین قرار است تا در جلسه‌ای با مسئولان سازمان انرژی اتمی، برنامه‌های این سازمان در سال آینده را دریافت و پس از بررسی در صورت امکان از ظرفیت مجلس برای همکاری و همراهی برای پیش‌برد برنامه‌های سازمان انرژی اتمی استفاده کنیم.

رضایی با تاکید بر اینکه ارتباط کمیته هسته‌ای مجلس با سازمان انرژی اتمی در شرایط مطلوبی قرار دارد و هماهنگی مناسبی برای بازدید از مراکز هسته‌ای ایجاد شده ، اضافه کرد: پس از بازدیدها و دریافت گزارشات از سازمان انرژی اتمی، گزارشی در این زمینه تهیه و در اختیار نماینگان قرار خواهد گرفت.

برچسب‌ها:

نظر شما