شناسهٔ خبر: 159402 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

کاندیداهای استانی شورای ائتلاف تا پایان هفته معرفی خواهند شد

نورالدین قدیمی معاون امور استان‌های شورای ائتلاف با بیان اینکه تا این لحظه نتیجه نظرسنجی در همه حوزه ها مشخص شده است، گفت: نتیجه نظرسنجی ها که در چندین محور انجام شده به صورت مکتوب به کلیه استان‌ها ارسال شده است.

به گزارش «نماینده»، نور الدین قدیمی معاون امور استان‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، درباره آخرین وضعیت نظرسنجی کاندیداهای مورد حمایت شورای ائتلاف در استان های مختلف، گفت: نظر سنجی در همه استان‌ها و برای کاندیداهای معرفی شده از همه حوزه ها به اتمام رسید.

وی با اشاره به اینکه تا این لحظه نتیجه نظرسنجی در همه حوزه ها مشخص شده است، افزود: نتیجه نظرسنجی ها که در چندین محور انجام شده است به صورت مکتوب و در جزوات ۳۰ الی ۳۵ صفحه ای جمع‌بندی و به کلیه استان‌ها ارسال شده است.

قدیمی ادامه داد: براساس دستورالعمل و روش جاری که به استان‌ها اعلام شده است، نتیجه نظرسنجی در جلسه مشترک کمیته های استانی و رؤسا و دبیران شورای شهرستان‌های تشکیل دهنده حوزه ها و در حضور کاندیداها قرائت خواهد شد.

معاون استان های شورای ائتلاف با اشاره به اینکه هر کدام از کاندیداهای جریان انقلاب که بیشترین رای را از نظر مردمی کسب کرده باشند به عنوان کاندیدای نهایی جریان انقالب معرفی خواهند شد تصریح کرد: تا به این لحظه حدود ۵۰ حوزه کاندیداهای خود را معرفی کرده اند و پیش بینی می شود، تا پایان هفته جاری کار بررسی و معرفی نامزدها در باقی استان‌ها نیز به پایان برسد.

قدیمی با بیان اینکه انتخاب کاندیداها بدون دخالت شورای مرکزی ائتالف و شورای ائتلاف استان‌ها صورت گرفته است تاکید کرد: مبنای معرفی برای نظرسنجی نظر موافق و پیشنهاد مجامع عمومی و شورا های شهرستانی بوده است.

معاون استان‌های شورای ائتلاف، گفت: برای ارزیابی میزان مقبولیت نامزدهای شورای ائتلاف در بین سایر نامزدهای حاضر، نظرسنجی بین کاندیداهای شورای ائتلاف، کاندیداهای جریان سیاسی رقیب و سایرنامزدها انجام شد تا جایگاه نامزدهای شورا در بین کل کاندیداهای استان مورد ارزیابی قرار گیرد. 

قدیمی با بیان اینکه در مجموع ۱۰۶۱ نامزد انتخاباتی مورد نظرسنجی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: تعدادی از کاندیداهای معرفی شده از طرف شورای ائتلاف برای نظر سنجی، از طرف شورای محترم نگهبان، عدم احراز یا رد صالحیت شدند که در بین آنها، افرادی با اقبال عمومی بیشتر نسبت به سایر کاندیداها هم بودند ولی کاندیدای شورا از بین سایر کاندیداهای تایید صلاحیت شده که نسبت به سایرین از اقبال بیشتری برخوردار هستند انتخاب و معرفی خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: در یک حوزه انتخابیه به دلیل عدم تایید صلاحیت سه نفر از کاندیداهای معرفی شده، فقط یک کاندیدا باقی ماند ولی چون براساس نظرسنجی ، این تک کاندیدا مقبولیت بالایی داشت، به همین دلیل هم به عنوان کاندیدای نهایی همان حوزه معرفی خواهد شد.

قدیمی با بیان اینکه مقرر شده بود هرکدام از حوزه ها ۳ الی ۵ برابر کاندیدای مورد نیاز را برای نظر سنجی معرفی کنند گفت: بیشترین کاندیدای معرفی شده مربوط به حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو با ۱۹ نفر برای انتخاب ۶ کاندیدای نهایی بود . 

معاون استان‌های شورای ائتالف با بیان اینکه تلاش می‌کنیم شایسته ترین‌ها و کسانی را که بیشترین مقبولیت مردمی را داشته باشند به عنوان کاندیداهای نهایی معرفی کنیم گفت: با بررسی‌های انجام شده و بر اساس درخواست شورای ائتلاف در برخی استان‌ها، به دلیل اینکه براساس نظرسنجی، میزان رای برخی نامزدها نزدیکی معناداری به هم داشت، تکرار نظرسنجی در چنین حوزه‌هایی، در حال بررسی بوده و احتمال دارد که نظرسنجی در برخی حوزه ها مجددا تکرار شود.

نظر شما