شناسهٔ خبر: 159074 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

انگلیس باید پاسخ دخالت‌هایش در امور داخلی ایران را بگیرد

ساداتی نژاد/2 نماینده کاشان در مجلس گفت: از وزیر خارجه می‌خواهم که با سفیر انگلیس به این دلیل که اقدام وی دخالت در امور داخلی کشورمان محسوب می‌شود قاطعانه برخورد کند.

به گزارش «نماینده»،سیدجواد ساداتی‌نژاد نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی درباره حضور سفیر انگلیس در اغتشاشات تهران و دستگیری وی گفت: رفتار غیر دیپلماتیک و خصمانه سفرای انگلیس در کشورمان سابقه داشته و موضوع جدیدی محسوب نمی‌شود، لذا باید با برخورد قاطع وزارت خارجه روبه‌رو می‌شد.

وی افزود: از جواد ظریف، وزیر خارجه می‌خواهم که با این دیپلمات لندنی به این دلیل که اقدام وی دخالت در امور داخلی کشورمان محسوب می‌شود قاطعانه برخورد کند.

نماینده کاشان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قطعاً کار سفیر یک کشور عکاسی و فیلمبرداری از اغتشاشات و تجمعات غیرقانونی نیست در حالی که وی در یک جمع معترض حضور پیدا کرده و رفتارهای تهییج‌کننده داشته است.

ساداتی‌نژاد گفت:‌ وزارت خارجه باید هرچه سریع‌تر نسبت به اخراج این سفیر انگلیس از تهران اقدام کند ضمن اینکه لندن باید پاسخ دخالت‌هایش را سریع‌تر بگیرد. 

وی افزود: با آنکه در مجلس هشتم قانون سطح کاهش روابط با انگلیس وجود دارد اما هم‌اکنون طرحی دو فوریتی توسط نمایندگان مجلس در حال جمع‌آوری امضا است تا سطح روابط تهران با لندن کاهش یابد تا به همین لحاظ سفیر انگلیس زودتر اخراج شود.

نظر شما