شناسهٔ خبر: 159001 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

علیرضا رحیمی:

موشک باران پایگاه عین‌الاسد آخرین اقدام نبود/ این انتقام، مسیری است که خود آمریکایی‌ها آغاز کردند

علیرضا رحیمی یک نمایندۀ اصلاح طلب مجلس با بیان اینکه «اقدام ایران در موشک باران پایگاه هوایی عین‌الاسد آمریکا آخرین اقدام نیست» در عین حال گفت که نگاه تصمیم‌گیران استراتژیک این است که جنگ فراگیر در منطقه خاورمیانه اتفاق نیفتد.

به گزارش «نماینده» علیرضا رحیمی اظهار کرد: آنچه مهم است روی اقدام ایران به لحاظ نظامی و امنیتی در بالاترین سطح کار کارشناسی شده بود و زمان کافی برای ارزیابی اثرگذاری پاسخ سخت ایران توسط مقامات ارشد تصمیم‌گیر ایران وجود داشت.

وی تاکید کرد: این اولین اقدام بود ولی آخرین اقدام نیست، ترور سردار سلیمانی یک اقدام نظامی بود و اولین اقدام ایران هم بر همین اساس پاسخ نظامی و هدف نظامی بود که شوک بزرگی را به پنتاگون و کاخ سفید وارد کرد و آنها در مقابل افکار عمومی آمریکا و جهان قرار دارند که از جنگ فراگیر در امان باشند و خودداری کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مقامات آمریکایی در سطح بالا نیز به ترامپ هشدار دادند ولی همچنان آخرین توییت ترامپ قبل حمله، ساده سازی مسئله بود در حالی که بقیه مقامات آمریکایی عمق فاجعه را درک کردند و در مسیر بهینه کردن شرایط آمریکایی‌ها حرکت می‌کنند.

رحیمی اضافه کرد: پاسخ سخت ایران تازه شروع شده و ممکن است سال‌ها ادامه یابد اما اولین قدم در برآورده کردن مطالبه مردم برداشته شده و این همزمان با زمان ترور سردار سلیمانی شد.

این عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره آمادگی ایران برای درگیر شدن احتمالی در چند جبهه افزود: همه کنش ها و واکنش‌ها در بالاترین سطح ارزیابی شده، واکنش آمریکا هم قابل پیش بینی است. برای ما مهم امنیت و منافع ایران در منطقه است، امنیت منطقه نیز از اولویت‌های ایران است همچنان که تلاش‌هایی برای حفظ امنیت کل منطقه داشتیم.

این عضو فراکسیون امید مجلس در پایان گفت: این انتقام، مسیری است که خود آمریکایی‌ها آغاز کردند؛ اگرچه در داخل و منطقه نگاه این است که امنیت کل منطقه مهم است و تصمیم‌گیران استراتژیک هم نگاه‌شان این است که جنگ فراگیر در منطقه خاورمیانه اتفاق نیفتد.

نظر شما