شناسهٔ خبر: 158974 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

بروجردی: آمریکایی‌ها از اقدام تلافی‌جویانه ایران درس بگیرند/تقدیر از نیروی هوافضای سپاه

بروجردی/2 عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکایی‌ها باید بدانند که جمهوری اسلامی ایران قصد جنگ ندارد، اما پاسخ کوبنده‌ای به متجاوز می‌دهد؛ آنها باید از اقدام تلافی‌جویانه ایران علیه پایگاه‌های آمریکایی درس بگیرند.

به گزارش «نماینده»، علاء‌الدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پاسخ موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، گفت: این کوچک‌ترین پاسخ جمهوری اسلامی ایران به جنایات آمریکایی‌ها در منطقه است، نیروهای آمریکایی باید بدانند که دیگر هیچ نقطه‌ای از منطقه برای آنها امن نیست.

وی، اقدام تلافی‌جویانه سپاه در هدف‌گیری پایگاه‌های آمریکایی‌ها را در جهت پاسخ به شهادت سپهبد قاسم سلیمانی ارزیابی کرد و گفت: آمریکایی‌ها و متحدان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای‌اش باید بدانند که جمهوری اسلامی ایران قصد جنگ ندارد، اما پاسخ کوبنده‌ای به متجاوز می‌دهد؛ آنها باید از اقدام تلافی‌جویانه ایران علیه پایگاه‌های آمریکایی درس بگیرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: آمریکا باید هرچه سریع‌تر منطقه را ترک کند، توصیه ما به آنها این است که هرچه سریع‌تر منطقه را ترک کرده و از اقدامات شتاب‌زده پرهیز کنند، زیرا هر اقدام جدیدی از سوی آنها با عکس‌العمل قاطع ایران روبه‌رو خواهد شد، آمریکایی‌ها در به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی اشتباه بزرگی مرتکب شدند.

بروجردی اضافه کرد: پیش از حمله موشکی سپاه به پایگاه‌های نظامیان آمریکایی در عراق، برخی کشورها تصور می‌کردند که سپاه فقط رجزخوانی می‌کند، اما امروز به وضوح برای همه کشورهایی که قصد تعدی به خاک جمهوری اسلامی ایران را دارند، ثابت شد که سپاه و نیروهای نظامی کشور با هیچ‌ احدی شوخی ندارند و پاسخ قاطعی به تجاوزها خواهند داد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه به دنبال جنگ نبوده است، گفت: این حمله موشکی سپاه در جهت پاسخ به جنایات آمریکایی‌ها و شهادت سپهبد قاسم سلیمانی بوده و ما قصد تجاوز به هیچ کشوری را نداریم، سپاه فقط پاسخ اقدام وقیح آمریکایی‌ها را داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: آمریکایی‌ها تجاوزات‌شان در عراق را از منطقه عین‌الاسد آغاز و از همین پایگاه نیز شهید قاسم سلیمانی را به شهادت رساندند، سپاه پاسداران نیز در اقدامی در خور تقدیر، پاسخ آنها را در همین پایگاه نظامی داد که از همه آنها تشکر می‌کنیم.

بروجردی، حمله موشکی سپاه به مقر نظامیان آمریکایی در عراق را در چارچوب موازین و قوانین بین‌المللی دانست و اظهار داشت: به آمریکایی‌ها توصیه می‌کنیم که بار دیگر توان دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران را آزمایش نکنند.

وی تأکید کرد: آمریکایی‌ها هیچ جایگاهی در منطقه ندارند و باید خودشان منطقه را ترک کنند، زیرا امروز، بیش از گذشته به عنوان کشوری غاصب و متجاوز میان مردم منطقه شناخته شده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: این حمله موشکی نشان داد که خروج آمریکایی‌ها از منطقه سرعت بیشتری گرفته قبل از هر خطای دیگری، باید منطقه را ترک کنند.

نظر شما