شناسهٔ خبر: 158945 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

جمعیت ایثارگران: شهادت حاج قاسم، سایه ترس و اضطراب را بر اردوگاه غرب افکنده است

سلیمانی جمعیت ایثارگران در بیانیه‌ای به‌مناسبت شهادت سردار سلیمانی آورده است: اخبار منتشر شده از چهار سوی دنیا در ساعت های بعد از ترور شهید سردار سلیمانی حاکی از نگرانی شدید و اضطرابی است که بر کل اردوگاه غرب سایه افکنده است.

به گزارش «نماینده»،جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، بیانیه‌ای صادر کرد که متن آن را در ادامه می‌خوانید.

بسم ربّ الشهداء و الصدیقین

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَی نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا

بار دیگر دست کثیف امریکا از آستین آغشته بخون این کشور بیرون آمد و با به شهادت رساندن سردار دلها سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس ملت ایران و عراق و کل آزادیخواهان جهان را عزادار کرد. جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی ضمن عرض تسلیت به ملت شهیدپرور ایران و عراق  و همه ی مردم آزاده ی دنیا،  به نکاتی در خصوص شهادت این دلیرمرد تاریخ اشاره می‌کند:
 
این اقدام سبوعانه باعث شد کسانی که در این سالهای اخیر با نگاهی تردید آلود به شعار مرگ بر آمریکا می‌نگریستند متوجه شوند این عبارت تنها یک شعار کینه توزانه و بدون پشتوانه تاریخی نیست بلکه یک مفهوم متعالی را در خود دارد که ناظر بر جنایت پیشگی امریکا از بدو پیدایش تا کنون است و از این به بعد نیز شعار مرگ بر امریکا با قوت هر چه بیشتر در دنیا خصوصا ایران و عراق طنین انداز خواهد شد.

بنا بر اذعان همه کارشناسان و تحلیل گران سیاسی دنیا سردار قاسم سلیمانی مرد شماره یک مبارزه با تروریسم بود و اگر تلاش های شبانه روزی این شهید نبود امروزه گروه های تکفیری داعش نه تنها در غرب آسیا بلکه در قلب اروپا نیز مشغول کشتار و  قتل عام مردم بیگناه بودند و این اقدام تروریستی آمریکا بار دیگر چهره واقعی این کشور در حمایت های پشت پرده و آشکار این کشور از تروریسم بین الملل را برای مردم دنیا به نمایش گذاشت.

شهادت حاج قاسم سلیمانی در کنار ابومهدی المهندس معاون بسیج مردمی عراق این پیام را به دو ملت ایران و عراق داشت که مراقب توطئه های دشمن برای ایجاد تفرقه و دوگانگی باشند و اجازه ندهند اجانب و دست نشاندگان امریکایی با پخش تصاویر مونتاژ شده و حیله های جنگ روانی بین دو ملت فاصله ایجاد کنند و بیش از گذشته در جهت وحدت و انسجام دو کشور گام بردارند.

اخبار منتشر شده از چهار سوی دنیا در ساعت های بعد از ترور شهید سردار سلیمانی حاکی از نگرانی شدید و اضطرابی است که بر کل اردوگاه غرب سایه افکنده است و تمام نیروهای امریکایی و سفارت خانه های این کشور در دنیا به حالت آماده اباش درآمده است و همین دلهره و ترس گویای شکنندگی و شکست هیمنه امریکا در دنیا است به طوری که هر لحظه انتظار می‌کشند تا سایه انتقام بر سر آنها مستولی شود و این کمترین خسارتی است که امریکا در حال پرداختن آن است.

اطمینان داریم همان گونه که حیات سردار سلیمانی خواب را از چشمان استکبار جهانی گرفته بود خون بر زمین ریخته شده سردار سلیمانی باعث رویش هزاران سلیمانی دیگر خواهد شد و شرایطی را به مراتب ترسناک تر و خطرناک تر از گذشته برای امریکایی ها بوجود خواهد آورد که سیاست مداران آمریکایی ها روزی صد بار خود را برای ارتکاب این جنایت ملامت کنند.

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی  توصیه میکند آمریکا و ایادی دست نشانده اش  در منطقه به دقت تصاویر مربوط به مراسم تشیع پیکر پاک این شهیدان در عراق و ایران را در اتاق های فکری خودشان بارها و بارها مشاهده کنند و بدانند راهی جز خروج از منطقه غرب اسیا ندارند و ماندن در این منطقه نتیجه ای جز عزادار شدن خانواده های آمریکایی بدنبال ندارد.

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی  از یک سو از دستگاه دیپلماسی کشور میخواهد با طی مراحل قانونی و حقوقی اقدامات لازم و قابل قبولی در مسیر احقاق حقوق ملت و پاسداری از خون این شهیدان بردارند و از سوی دیگر نیروهای نظامی کشور پاسخ مناسب و هم طراز با ضایعه ایجاد شده بر پیکر استکبار جهانی وارد نمایند.

در پایان جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی از مردم شهیدپرور و قدرشناس ایران اسلامی دعوت می نماید فردا با حضور خود در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و دیگر همرزمانش باردیگر به مستکبرین دنیا بفهماند که ملت ایران با تمام توان راه این شهید عزیز و دیگر شهیدان این مرز و بوم را ادامه خواهد داد. 

نظر شما