شناسهٔ خبر: 158864 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

شورای ائتلاف لیست ۳۰ نفره تهران را کی و چگونه انتخاب می‌کند؟

شورای ائتلاف اصولگرایان عضو شورای ائتلاف سازوکار این شورا برای رسیدن به لیست سی‌نفره در تهران را تشریح کرد.

به گزارش «نماینده» مهدی چمران عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به آخرین وضعیت شورای ائتلاف برای رسیدن به لیست انتخاباتی، گفت: ما برای رسیدن به لیست تهران، سه مرحله را در نظر گرفته‌ایم که طبق زمان‌بندی از پیش طراحی‌شده در حال اجرای آن هستیم.

وی گفت: مرحله، اول بررسی معیارها، شاخص‌ها و توانمندی‌های کاندیداست تا از بین کاندیدا تعداد واجد شرایط را انتخاب می‌کنیم تعداد گزینه‌های مرحله اول مشخص نیست ممکن ۱۵۰ نفر باشد و یا ممکن است به ۳۰۰ نفر هم برسد. در این مرحله شاخص‌های لازم را درباره کاندیدا مورد بررسی قرار خواهیم داد تا گزینه‌هایی که شاخص‌های اولیه شورای ائتلاف را برای نمایندگی مجلس دارند، مشخص شوند.

چمران افزود: در مرحله دوم، کاندیدای مشخص شده در مرحله اول را در مجمع عمومی ۱۸۰۰ نفره که حدود ۱۰ بهمن برگزار خواهیم کرد به رأی اعضای مجمع خواهیم گذاشت تا در نهایت این تعداد به ۶۰ نفر برسند. در این مرحله، شصت نفری که آرای بیشتری در مجمع ۱۸۰۰ نفره داشته باشند در مرحله بعد مورد توجه خواهند بود و کسانی که نتوانند در جمع ۶۰ نفر قرار بگیرند، حذف خواهند شد.

این عضو شورای ائتلاف گفت: درنهایت و در مرحله سوم، درباره این ۶۰ نفر که خروجی ۲ مرحله گذشته بوده‌اند در کل شهر تهران نظرسنجی خواهیم کرد تا سی نفری که بیشترین رأی مردمی را داشته باشند در لیست نهایی شورای ائتلاف قرار بگیرند. این نظرسنجی توسط مراکز معتبر انجام خواهد شد و قطعاً در سراسر شهر تهران نظر مردم را لحاظ خواهد کرد.

چمران همچنین گفت: ما طبق مصوبه شورای ائتلاف عمل کرده و خواهیم کرد؛ شاخص‌های مورد نیاز برای یک نماینده کارآمد و انقلابی در جلسه شورای ائتلاف بررسی و تصویب‌شده است و طبیعی است که در بررسی شاخص‌ها، به این موارد توجه جدی خواهیم داشت. وی همچنین گفت: اواخر دی‌ماه، شورای ائتلاف مجمع برگزار خواهد کرد تا روند رسیدن به لیست را برای مردم و نیروهای انقلاب تشریح کند.

نظر شما