شناسهٔ خبر: 158745 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

رهبر: مجلس فعلی هیچ نظارتی بر عملکرد دولت ندارد/ افزایش قیمت بنزین باید طی ۵ سال انجام می‌شد نه یک‌شبه

فاطمه رهبر/2 عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: هیچ نظارتی از سوی مجلس بر عملکرد دولت وجود ندارد و باید گفت در این دوره مجلس شورای اسلامی در رأس امور نبوده است.

به گزارش «نماینده» فاطمه رهبر عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی  با تأکید بر لزوم تغییر و تحول در مجلس شورای اسلامی آینده گفت: وقتی عده‌ای از نمایندگان با یک حرکت سیاسی وارد مجلس می‌شوند برخی نظارت‌های حیاتی انجام نمی‌شود، چرا که برخی منافع جناحی در اولویت قرار می‌گیرد.

رهبر با بیان اینکه پیش از این نمایندگان برای ورود به مجلس از فیلترهای مشخصی عبور می‌کردند، گفت: در دوره‌های گذشته برای کارآمدی نمایندگان مجلس شاخص‌هایی مشخص شده بود اما متأسفانه در دوره فعلی تعدادی از نمایندگان که در قالب لیستی خاص وارد مجلس شدند، شایستگی و کارآمدی لازم را نداشتند.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با تصریح به اینکه ورود برخی افراد بدون سابقه اجرایی و فعالیت علمی و عملی در مرکز قانونگذاری یکی از دلایل ضعف مجلس است خاطرنشان کرد: مجلسِ عصاره‌ی ملت، جایگاه افرادی چون شهید مدرس و در رأس امور است، اما متأسفانه برخی نمایندگان مجلس به همه چیز فکر می‌کنند جز مسئله قانونگذاری و نظارت.

فاطمه رهبر همچنین عدم توجه به برنامه توسعه ششم در مجلس را نمونه ضعف در قانونگذاری دانست و اظهار داشت: افزایش پلکانی قیمت حامل‌های انرژی یکی از برنامه‌های ششم توسعه است که طبق این برنامه قیمت بنزین باید به‌صورت پلکانی و طی ۵ سال از ابتدای برنامه تا انتهای آن افزایش می‌یافت که عملی نشد و اجرای طرح افزایش بنزین در آبان امسال با یک بی‌تدبیری از سمت دولت و مجلس دهم انجام شد.

وی ادامه داد: این اتفاقات نشان می‌دهد هیچ نظارتی از سوی مجلس بر عملکرد دولت وجود ندارد و باید گفت در این دوره مجلس شورای اسلامی در رأس امور نبوده و قطعاً عملکرد خود نمایندگان است که جایگاه مجلس را تقویت می‌کند.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در پایان با توجه برخی اظهار نظرها از سوی اعضای دولت علیه نامزدهای انتخاباتی گفت: مقام معظم رهبری بارها بر بی‌طرفی مجریان انتخابات تأکید کرده‌اند، اکنون هم این بی‌طرفی مجری انتخابات باید اجرایی شود و قطعاً مردم نیز همین انتظار را دارند.

نظر شما