شناسهٔ خبر: 158501 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

سامانه ثبت اموال مسئولان نقش بازدارندگی در تخلفات مسئولان دارد

علیرضا سلیمی2 نماینده مردم محلات درمجلس گفت:راه اندازی سامانه ثبت اموال مسئولان اقدام بسیار درستی در راستای شفافیت و اعتماد سازی است و همه نمایندگان هم از این سامانه به خوبی استقبال کردند.

به گزارش «نماینده» حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به راه‌اندازی سامانه سامانه ثبت اموال مسئولان از سوی قوه قضائیه، اظهار داشت: راه‌اندازی سامانه ثبت اموال مسئولان اقدام بسیار درستی در راستای شفافیت و اعتماد سازی است و همه نمایندگان هم از این سامانه به خوبی استقبال کردند.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی سامانه ثبت اموال مسئولان یکی از مولفه‌های اساسی در بحث شفافیت است، افزود: در واقع نگرانی‌هایی در حال حاضر بین مردم وجود دارد که مسئولان نسبت به امانت و بیت‌المالی که در اختیار آنها قرار گرفته خیانت می‌کنند که البته چنین مسئله‌ای هم بعضا بین برخی از مسئولان وجود دارد که با راه اندازی این سامانه چنین نگرانی‌ها و ذهنیت‌هایی نسبت به مسئولان از بین می‌رود.

نماینده مردم محلات در مجلس به تاثیرگذاری سامانه ثبت اموال مسئولان اشاره کرد و گفت: سامانه مذکور نقش بازدارندگی دارد؛ چرا که اگر مسئولی خدایی ناکرده فکر دست‌درازی به اموال مردم و بیت المال در فکرش باشد دیگر نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

سلیمی ادامه داد: مسئولان بایستی همه دارایی‌ها خود را در این سامانه ثبت کنند و در واقع این سامانه نمی‌خواهد بگوید که کسی حق ندارد فعالیت اقتصادی و درآمد داشته باشد، بلکه یک مسئول می‌تواند فعالیت اصولی و منطقی داشته باشد اما نباید از موقعیت و جایگاهی که دارد برای کسب دارایی سوء استفاده کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش تاکید کرد: متأسفانه برخی از مسئولان قدر جایگاه خود را نمی‌دانند؛ و با سوء استفاده از موقعیت در واقع به اموال بیت‌المال دست‌درازی می‌کنند و دارایی‌های خود را افزایش می‌دهند؛ بالاخره امروزه خیلی از مسئولان کشور ما هم که با سلامت و صداقت در حال خدمت‌رسانی هستند به یک شکلی بدنام شده اند؛ چرا که می‌گویند چون چند مسئول فلان اشتباه را انجام داده، در ذهن مردم این شائبه بوجود می‌آید که مسئولان همه خطاکار هستند؛ بنابراین بر اساس این سامانه اموال و دارایی مسئولان در معرض دید مردم قرار می‌گیرد و از این پس مردم دیگر همه مسئولان را متخلف قلمداد نمی کنند.

نظر شما