شناسهٔ خبر: 158455 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

وزیر کشور در بازدید از ستاد مرکزی انتخابات: ۳۷۸ نفر تا ساعت ۱۱ امروز ثبت‌نام کردند

رحمانی فضلی عبدالرضا رحمانی فضلی دقایقی پیش با حضور در ستاد مرکزی انتخابات کشور از روند ثبت نام نامزدها بازدید کرد.

به گزارش «نماینده»، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور دقایقی پیش با حضور در  ستاد مرکزی انتخابات کشور از روند ثبت‌نام نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس بازدید کرد.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما امروز که روز مجلس است را آغاز ثبت‌نام نامزدها قرار دادیم و در همه حوزه‌ها ثبت نام شروع شد و ۳۷۸ نفر تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند و امیدواریم که امسال انتخابات باشکوه قانونی و سالم داشته باشیم.

وی افزود: امیدوارم مجلس پرتوان و در حد نظام جمهوری اسلامی باشد. از همه مسئولان می‌خواهم که مرّ قانون را رعایت کنند و وزارت کشور نیز به همه وظایف خود عمل خواهد کرد.

رحمانی فضلی تاکید کرد: با هماهنگی های لازم که میان شورای نگهبان و همه دستگاه‌های اجرایی و آمادگی لازم در ۲۰۸ فرمانداری که حوزه های انتخابیه هستند ایجاد شد ثبت‌نام ها در حال انجام است.

وزیر کشور با تأکید بر اینکه اعضای هیأت های اجرایی باید انتخاب شوند، اظهار کرد: با همکاری هیأت اجرایی، هیأت نظارت وزارت کشور تلاش می‌کند که کار خود را مطابق قانون پیش ببرد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره سخنان اخیرش با مضمون اینکه اگر لازم باشد فرمانداران حتی در شب انتخابات هم تغییر می کنند، اظهار داشت: اصل و بنا و عقل بر این حکم می‌کند که در شرایطی که وارد انتخابات می‌شویم در حوزه های انتخابیه ثبات حاکم باشد اما برخی نظرها در رسانه‌ها مطرح شد که جابجایی‌ها سیاسی و له یا علیه اشخاصی است، گفتم که ما در فرمانداری ها به ثبات می‌اندیشیم اما حضور فرمانداران در فرمانداری ها و استانداران در استانداری ها فقط معطوف به انتخابات نیست بلکه مجموعه ای از شرایط است که باید با توجه به آن ایفای نقش کنند و با مطابق تمامی ماموریت‌های خود عمل کنند.

وزیر کشور تصریح کرد: اما این را هم گفتم که اگر اتفاقی افتاد که ما در بررسی‌های نهایی حس کردیم باید جابجایی صورت گیرد که به نفع همه است حتما این کار را خواهیم کرد اما امیدوارم این اتفاق واقعا نیفتد.

وی افزود: خیلی از فرمانداری ها و بخش‌داری های ما چون به صورت سرپرستی اداره می‌شوند امروز دستور دادیم که سرپرستی همه آنان تصویب شود اما اگر در همین ایام فرماندارانی که در مسیر تایید شدن هستند بررسی ها و استعلام‌های شان به پایان برسد ما آنان را نصب خواهیم کرد.

 ثبت نام یازدهمین دوره‌ انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح امروز (یکشنبه ۱۰ آذر) به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

نظر شما