شناسهٔ خبر: 158434 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

انتقاد نقوی از اظهارات معاون رئیس‌جمهور/ نباید دولت به فکر تولید «وکیل‌الدوله» باشد

نقوی حسینی/21 سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: اگر مردم احساس کنند مجریان انتخابات می‌خواهند انتخابات را مهندسی کنند طبیعی است شاهد مشارکت حداکثری نخواهیم بود.

به گزارش «نماینده»، سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اظهارنظر اخیر معاون پارلمانی رئیس جمهور، گفت: دولت و به ویژه وزارت کشور مجری انتخابات هستند و طبق قانون همه مجریان انتخابات باید بی‌طرف باشند تا یک انتخاب سالم برگزار شود؛ البته دولت باید از تشکیل جمعی از وکیل‌الدوله‌ها هم خودداری کند، نه اینکه خودش این موضوع را دامن بزند.

وی افزود: به طور طبیعی و بر اساس قانون دولت و مجریان انتخابات نباید یک موضع انتخاباتی داشته باشند و اگر فرد یا افرادی و یا دستگاه‌هایی بخواهند در انتخابات ورود پیدا کنند و لیست حامیان دولت و از این قبیل حرکت‌ها داشته باشند قطعاً برخلاف قانون و برخلاف قاعده انتخابات و برخلاف شرع است. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: مجری و ناظر و بازرسین در انتخابات باید بی‌طرف باشند و باید با موضع بی‌طرفی انتخابات را سالم برگزار کنند. 

نقوی حسینی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس در اسفندماه خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنند درصد مشارکت مردم در این انتخابات افزایش پیدا کند چرا که با توجه به اتفاقاتی که اخیراً به جهت بی‌تدبیری در اجرای طرح افزایش قیمت بنزین افتاده و متأسفانه بدون فراهم کردن مقدمات و تمهیدات لازم طرح اجرایی شد این مسأله تلاش برای مشارکت پرشورتر را از اهمیت بیشتری برخوردار کرده است.

وی افزود: مشارکت حداکثری باعث کارنامه موفق نظام در جهت صیانت از منافع ملی کشور است و اینکه چه کسی انتخاب شود و چه کسی انتخاب نشود اولویت بعدی است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان گفت: نحوه عملکرد مجریان انتخابات بسیار مهم است اگر مردم احساس کنند که مجریان انتخابات می‌خواهند انتخابات را مهندسی کنند طبیعی است که ما شاهد مشارکت حداکثری نخواهیم بود و باید انتخابات این دوره مجلس نیز مثل همیشه در جمهوری اسلامی یک انتخابات دموکراتیک، آزاد و با رأی مستقیم مردم باشد.

حسینعلی امیری، معاون پارلمانی حسن روحانی طی اظهارنظری در برنامه «دستخط» گفته بود «از مجلس دهم راضی هستیم ...گاهی برخی نمایندگان که خیلی با دولت همراه و همکار هستند و تحت عنوان لیست دولت وارد مجلس شدند به من گله می کنند و می پرسند پس کی می خواهید سازماندهی کنید و برای مجلس آینده برنامه ریزی کنید»

نظر شما