شناسهٔ خبر: 158328 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

اعلام جزئیات پرونده حذف کلمه شهید از تابلوی برخی معابر پس از اتصال اینترنت

علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران گفت: جزئیات پرونده حذف کلمه شهید از تابلوی برخی معابر پس از اتصال سراسری اینترنت در صحن شورای شهر اعلام می‌شود.

به گزارش «نماینده» علی اعطا  سخنگوی شورای شهر تهران، ‌ درباره پرونده حذف کلمه شهید از تابلوی برخی معابر و خیابان‌های پایتخت و اقدامات کمیته ویژه شورای شهر در این زمینه اظهار داشت: بررسی‌های کمیته ویژه به اتمام رسیده و نتایج مشخص شده است. پیش از این اعلام کرده بودیم که اگر هیأت رئیسه شورای شهر به ما وقت و فرصت دهد گزارش کمیته را در صحن شورای شهر قرائت می‌کنیم.

وی افزود: بر همین اساس قرار بود که فردا یکشنبه ۳ آذر گزارش کمیته ویژه در صحن قرائت شود ولی به دلیل قطعی اینترنت درخواست کردیم این موضوع به تعویق بیفتند.

سخنگوی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: بعد از اتصال سراسری اینترنت گزارش کمیته ویژه به صورت مفصل در صحن شورای شهر اعلام خواهد شد و اطلاع‌رسانی کامل در این زمینه صورت می‌گیرد.

وی بیان داشت: دلایل حذف نام شهید از تابلوی برخی معابر مشخص شده و آسیب شناسی نیز صورت گرفته است که همه این موضوعات در گزارشی که قرار است قرائت شود ارائه خواهد شد.

اعطا در پاسخ به اینکه آیا برکناری در برخی از مناطق شهرداری به دلیل قصور در برف‌روبی ادامه خواهد داشت یا خیر، گفت: شورای شهر در جلسه‌ای با شهردار درخواست و پیشنهاد داده بود با افراد خاطی برخورد شود ولی عزل دو شهردار ناحیه منطقه یک تصمیم شهرداری منطقه بوده و ما از آن بی‌اطلاع هستیم.

  اواخر تابستان امسال بود که اخباری مبنی بر حذف عنوان "شهید" از برخی معابر شهر تهران در رسانه‌ها منتشر شد و در ادامه نیز بسیاری از خانواده‌های معظم شهدا  نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند و از مسؤولان مربوطه خواستند تا نسبت به شناسایی عوامل این مسئله اقدام و با آنها برخورد کنند.

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در تاریخ ۲۷ شهریور در حکمی علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران را به عنوان رئیس «کمیته ویژه بررسی موضوع تابلوهای مزین به نام شهدا» منصوب کرد و به وی مأموریت داد تا ابعاد مختلف موضوع خبر حذف واژه شهید از تابلوهای معابر را بررسی و گزارش آن را ارائه کند.

نظر شما