شناسهٔ خبر: 158256 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

پیوستن به کنوانسیون‌های غربی سودی ندارد/ دولت کشور را وابسته نکند

پژمانفر// عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: دولت بداند که تنها راه نجات کشور، توجه به توانمندی‌های داخلی خودمان است و با پیوستن به کنوانسیون‌های غربی به جایی نمی‌رسیم.

به گزارش «نماینده» حجت الاسلام نصرالله پژمانفر، با بیان اینکه شعارهای دولت در توجه به ظرفیت های داخلی تاکنون عملیاتی نشده است، گفت: دولت هیچ انگیزه ای برای تکیه بر توانمندی های داخلی خودمان ندارد و با عملکرد خود نشان داده است که به دنبال تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیست.

وی افزود: برای مثال گندم محصولی است که ما چندین سال است در تأمین آن به مرز خودکفایی رسیده ایم اما امسال به علت کاهش سه میلیون تنی خرید تضمینی گندم، دولت مجبور شده است که گندم مورد نیاز کشور را وارد کند که باید بابت برنامه‌ریزی غلط خود در این زمینه پاسخگو باشد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: با این رویه ای که دولت در زمینه خرید گندم پیش گرفته است، قطعا سال آینده، ۶ تا ۷ میلیون تن خرید تضمینی گندم کاهش خواهد یافت و مردم در این زمینه دچار مشکلات عدیده ای می شوند.

پژمانفر بیان کرد: در شرایطی که دشمنان تحریم های ناجوانمردانه ای را علیه کشورمان روا داشته اند، دولت باید به دنبال خودکفایی کشور باشد نه آنکه با اقدامات غلط خود منجر به وابستگی کشور شود.

وی با تأکید بر اینکه دولت باید شرایطی را فراهم کند تا مایحتاج اصلی مردم به ویژه مواد غذایی با قیمت کم به دست آنان برسد، گفت: دولت باید از تجربه برجام عبرت بگیرد و بداند که تنها راه نجات کشور، توجه به توانمندی های داخلی خودمان است و با پیوستن به کنوانسیون ها و قراردادهای غربی و تکیه بر آنان به جایی نمی‌رسیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورهای جهان برای پیشرفتشان به وابستگی روی آوردند که می توانیم از تجربه آنان درس بگیریم و ببینیم که این نگاهشان باعث شد که شکست بخورند و چیزی جز وابستگی عایدشان نشود.

نظر شما