شناسهٔ خبر: 158172 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

متناسب سازی حقوق بازنشستگان تکلیف برنامه ششم توسعه

زهرا ساعی.jpg عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از پیگیری کمیسیون متبوع خود برای اجرایی شدن موضوع متناسب سازی حقوق بازنشستگان خبر داد و گفت: بازنشسته ها مخصوصا بازنشسته های قبل از سال ۸۸ باید تغییر ملموسی در حقوق خود احساس کنند.

به گزارش «نماینده» زهرا ساعی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان، گفت: مجلس در بودجه های سالانه این هدف را دنبال کرده که فاصله دریافتی حقوق بازنشستگان با شاغلان فعلی و بازنشسته ها در سال های اخیر را کاهش دهد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس قوانین و آیین نامه هایی که در سازمان های مختلف تصویب شده متاسفانه تفاوت فاحشی بین حقوق فردی که بازنشسته شده و فرد شاغل در یک سازمان حتی با رتبه شغلی برابر و یکسان وجود دارد.

وی با اشاره به تکلیف دولت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در برنامه ششم توسعه، ادامه داد: دولت مکلف شده طی ۵ سال اجرای برنامه حقوق تمامی بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی را همسان سازی و متناسب سازی کند.

صندوق بازنشستگی باید به تعهدات خود در برابر بازنشستگان عمل کند

ساعی با بیان اینکه در بودجه سالانه مبلغی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان اختصاص می یابد از پیگیری کمیسیون اجتماعی برای اجرایی شدن این موضوع خبر داد.

وی با تاکید بر اینکه صندوق بازنشستگی باید به تعهدات خود در برابر بازنشستگان عمل کند، اضافه کرد: نحوه مدیریت، سرمایه گذاری و توزیع منابع در صندوق های بازنشستگی جز چالش های کشور بوده که باید این چالش ها رفع شود و این صندوق ها باید در حوزه تولید و سرمایه گذاری بلندمدت فعال شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بازنشسته های قبل از سال ۸۸ باید تغییر ملموسی در حقوق خود احساس کنند، تصریح کرد: از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست شده وظایف خود در این حوزه را انجام دهد.

نظر شما