شناسهٔ خبر: 158163 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

زمان دقیق آغاز به‌کار سامانه ثبت اموال و دارایی مسئولان در مجلس مشخص شد

عباسی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: سامانه ثبت اموال و دارایی مسؤلان از فردا(دوشنبه، ۲۰ آبان) به صورت رسمی در مجلس آغاز به کار می‌کند.

به گزارش «نماینده»، اسدالله عباسی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز(یکشنبه، 19 آبان) پارلمان، در جمع خبرنگاران با اشاره به سامانه ثبت اموال و دارایی مسؤولان (ثنا)، اظهار داشت: براساس صحبت‌های انجام شده و هماهنگی‌ها بین مجلس و قوه‌قضائیه، سامانه ثبت اموال و دارایی مسؤلان از فردا(دوشنبه، 20 آبان) به صورت رسمی در مجلس آغاز به کار می‌کند.

وی افزود: کارشناسان قوه‌قضائیه نیز در مجلس مستقر خواهند شد که بر این اساس تجهیزات لازم نیز فراهم شده است.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس ادامه داد: براساس هماهنگی‌های صورت گرفته، نمایندگان مجلس از زمان آغاز به کار سامانه، به مدت یک هفته مهلت دارند تا اموال و دارایی‌های خود را در سامانه مذکور ثبت کنند.

عباسی یادآور شد: با توجه به موافقتی که نمایندگان مجلس صبح امروز برای استعفای کاظم جلالی داشتند، افرادی که برای ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس داوطلب هستند، می‌توانند اسامی خود را به هیئت‌رئیسه اعلام کنند.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در جلسه هفته آینده هیئت‌رئیسه مجلس از میان متقاضیان، یک نفر برای ریاست مرکز پژوهش‌ها انتخاب می‌شود.

نظر شما