شناسهٔ خبر: 158160 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

جزئیات انتخاب رئیس جدید مرکز پژوهش‌های مجلس

مرکز پژوهش ها قرار است از بین گزینه های مطرح برای ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس، اعضای هیئت رئیسه مجلس رای گیری کرده و گزینه نهایی ریاست مرکز انتخاب شود.

به گزارش «نماینده»،  بررسی استعفای کاظم جلالی نماینده مردم تهران و رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت صبح امروز(یکشنبه) پارلمان مورد بررسی وکلای ملت قرار گرفت که نهایتاً با حداکثر آرای ماخوذه نمایندگان با استعفای جلالی موافقت کردند. 

با توجه به اینکه کاظم جلالی به عنوان گزینه سفارت ایران در مسکو در نظر گرفته شده است، حال با مجلس و مرکز پژوهش ها خداحافظی خواهد کرد. بر اساس قانون، مجلس و در رأس آن هیئت رئیسه و رئیس مجلس باید گزینه های دیگری برای مرکز پژوهش‌های مجلس را در نظر بگیرند.

بر اساس اخباری به دست آمده است، گزینه هایی همچون محمد حسین فرهنگی، حجت‌الاسلام حسین زاده بحرینی، محمد خدابخشی، داریوش اسماعیلی و محمدرضا پورابراهیمی از جمله گزینه هایی بودند که دقایقی پس از استعفای کاظم جلالی برای ریاست مرکز پژوهش های مجلس نامشان بر زبان‌ها افتاد اما چندی بعد و پس از اطلاعاتی که خبرنگار فارس به دست آورد زمزمه هایی به گوش می رسید مبنی بر اینکه بهروز نعمتی نماینده مردم تهران نیز از گزینه هایی بوده است که نهایتاً وی از لیست گزینه ها حذف شد. 

اما چندی بعد از این اخبار کسب شده، طبق اطلاعات جدید به دست آمده مشخص شد که اعضای فراکسیون امید احتمالاً در نظر دارند تا محمدرضا عارف را به عنوان گزینه این فراکسیون برای ریاست مرکز پژوهش های مجلس معرفی کنند که گفته می‌شود عارف چندان تمایلی نسبت به این گزینه نشان داده است. 

 بر اساس دیگر اخبار به دست آمده احتمال می رود که از بین گزینه های معرفی شده حسین زاده بحرینی و محمدحسین فرهنگی شانس بیشتری برای تصدی ریاست مرکز پژوهش های مجلس دارند. 

البته از بین این دو گزینه حسین زاده بحرینی احتمال قوی تری برای انتخاب ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس و این کرسی دارد. 

حال قرار است از بین گزینه های مشخص شده و بر اساس اطلاعات به دست آمده فارس، طی نشست ویژه ای که در هیئت رئیسه مجلس برگزار می شود قرار است این گزینه ها بررسی شوند و با توجه به تشکیکی که در انتخاب ریاست مرکز پژوهش ها به وجود آمده، در نهایت اعضای هیئت رئیسه مجلس رای گیری کرده و گزینه نهایی ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی را انتخاب می‌کنند. 

نظر شما