شناسهٔ خبر: 158150 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

دولت و مجلس نباید در اصلاح قوانین مالیاتی به کارمند و کارگر فشار بیاورند

بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه حمایت از اقشار ضعیف باید در بودجه سال 99 دیده شود گفت: دولت و مجلس باید راه‌های فرار مالیاتی را مسدود کرده و قوانین این بخش را اصلاح کنند لذا نباید فشار جدیدی به کارمند و کارگر وارد شود.

به گزارش «نماینده»، صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، درباره لزوم حمایت از اقشار ضعیف جامعه در بودجه سال 99، گفت: باید در اجرای قوانین مالیاتی بازنگری ویژه‌ای از سوی دولت صورت گیرد. 

وی افزود: باید محل فرار مالیاتی سریعا شناسایی شده و اگر نیاز به اصلاح قوانین است، از کمک مجلس بهره‌مند شوند. 

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افراد متمول و خانواده‌هایی که درآمد بالایی دارند، از طریق راه‌های گوناگون باید مالیات گرفته شود، ضمن اینکه از افراد فعال در حوزه‌های دلالی و سوداگری با اتخاذ تمهیدات ویژه مالیات اخذ شود.

بدری افزود: شرایط در  حال حاضر به گونه‌ای است که افرادی که دارای شفافیت لازم در درآمدها وحقوق‌های خود هستند، مالیات اخذ شده و بلافاصله هنگام دریافت حقوق، در فیش‌های خود کسر مالیات آنها مشخص است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: باید دولت و مجلس تلاش کند منابع درآمدی مالیاتی را روشن کرده و از فرارهای مالیاتی جلوگیری کنیم. 

بدری گفت: اقدامات دولت برای اصلاح قوانین مالیاتی ناکافی است، اما باید قوای مجریه و مقننه در راستای کمک به یکدیگر گام‌های اساسی در این مسیر بردارند. 

وی خاطرنشان کرد: هر کسی که فعالیت‌های اقتصادی و تجاری دارد باید مالیات واقعی خود را به دولت بپردازد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: نباید دولت و مجلس در راستای تصویب قوانین جدید و نظارت بر آن به دنبال فشار بیشتر به طبقه کارگر و کارمند به منظور دریافت مالیات بیشتر باشند و در همین زمینه باید مراقبت‌های لازم صورت گیرد. 

وی تصریح کرد: اراده دولت برای اصلاح قوانین مالیاتی و کاهش فرار مالیاتی خوب است، اما کافی نیست، ضمن اینکه باید این نیت خیر به سرانجام لازم برسد. 

نظر شما