شناسهٔ خبر: 158097 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

جزئیات طرح الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی

محمدمهدی زاهدی/2 رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس جزئیات الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها را تشریح کرد.

محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، از تصویب طرح الزام دولت در تعیین سرفصل «جنایات آمریکا» در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها خبر داد. 

وی در این خصوص افزود: این طرح به شماره 1479 به کمیسیون آموزش و تحقیقات تحت عنوان کمیسیون اصلی ارجاع و در جلسه روز سه شنبه 2 مهر 98 با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرائی و کارشناسان مرکز پژوهشها مورد بررسی قرار گرفت و با اصلاحاتی در متن به تصویب رسید.

زاهدی با اشاره به ارسال نامه‌ای به هیأت رئیسه مجلس با امضاء تعدادی از نمایندگان مبنی بر درخواست رسیدگی خارج از نویت به این طرح اضافه کرد: از هیأت رئیسه محترم مجلس درخواست کرده‌ایم که با توجه به تذکر مقام معظم رهبری مبنی بر بهره‌گیری و درج برخی محتوای کتب منتشره از جنایات آمریکا که در 70 جلد کتاب از اسناد لانه جاسوسی چاپ و منتشر گردیده است، طرح الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها  خارج از نوبت در دستور کار جلسه علنی مجلس قرار گیرد. 

زاهدی با اشاره به جزئیات طرح الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها عنوان کرد:‌با توجه به جنایات آمریکا و اقدامات ضد حقوق بشری در کشورهای جهان، منطقه وکشور ایران و تداوم روزافزون این سیاست‌های خصمانه با امعان نظر به مسئولیت جمهوری اسلامی ایران برای حراست از منافع ملی و لزوم و آگاهی دانش‌آموزان و دانشجویان به عنوان سرمایه‌های اصلی این کشور از این حقایق در جهت حفظ منابع ملی این طرح تهیه شد.

وی در تشریح دیگر جزئیات طرح مذکور عنوان کرد: بر اساس این طرح وزارت آموزش و پرورش مکلف است سرفصل جنایات آمریکا را در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌های کشور بگنجاند.

نظر شما