شناسهٔ خبر: 158034 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

بودجه سال‌های 99 و 1400 با یکدیگر بررسی می‌شود

تاجگردون.jpg رئیس کمیسیون برنامه مجلس گفت: زمانی که بودجه سال 99 در مجلس در حال تصویب است، بودجه 1400 نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و سال آینده نیز علاوه بر اینکه بودجه 1400 تصویب می‌شود نگاهی نیز به بودجه سال 1401 خواهد شد.

به گزارش «نماینده»،غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، درباره حمایت از اقشار ضعیف جامعه در بودجه سال آینده و جمع‌آوری پیشنهادات نمایندگان در این باره گفت: تاکنون پیشنهادی به کمیسیون برنامه درباره حمایت از اقشار ضعیف و مستضعف جامعه واصل نشده است.

وی افزود: بخشی از این پیشنهادات می‌تواند در زمینه اعطای سبد معیشتی و همچنین درنظر گرفتن مقادیری ارز برای واردات کالاهای اساسی باشد که تاکنون مباحثی در قالب لایحه بودجه سال آینده به صحن کمیسیون برنامه و بودجه نیامده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار است در سال جاری بودجه سال 1400 بلافاصله بعد از بودجه سال 99 در پارلمان بررسی شود یعنی زمانی که بودجه سال 99 در حال تصویب است، بودجه 1400 نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و سال آینده نیز در فصل بررسی بودجه، علاوه بر اینکه بودجه 1400 تصویب می‌شود نگاهی نیز به بودجه سال 1401 خواهد شد.

تاجگردون اظهار داشت: از این پس قرار است برنامه بودجه 2 سال با یکدیگر بررسی شود اما عددی که برای 1400 تصویب خواهد شد، بودجه مصوب دولت نیست، در واقع بودجه دوساله بررسی می‌شود تا مشخص شود در سال‌های آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد.

برچسب‌ها:

نظر شما