شناسهٔ خبر: 158029 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: آنا

ذوالنوری ادعای نماینده تهران درباره رأی به CFT را کذب محض خواند

ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادعای نماینده مردم تهران درباره رأی مثبت خود به CFT را کذب محض خواند.

به گزارش «نماینده»، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری در واکنش به گفته علیرضا رحیمی نماینده اصلاح‌طلب تهران مبنی بر اینکه «پس از درج شروط پیشنهادی مرکز پژوهش‌های  مجلس به لایحه دولت، همه مخالفان از جمله ذوالنوری در کمیسیون امنیت به  CFT رأی مثبت دادند» این سخنان را کذب محض دانست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مشروح مذاکرات کمیسیون و اظهارات قاطع اینجانب در مخالفت با CFT موجود است.

وی تأکید کرد: این اکاذیب و اتهامات نمی‌تواند چهره کریه و محتوای دشمن پسند CFT را روتوش و زمینه بسته شدن بیشتر راه دور زدن تحریم‌ها را فراهم کند.

علیرضا رحیمی  پیش از این در حساب توییتری خود نوشته بود: «پس از درج شروط پیشنهادی مرکز پژوهش‌های مجلس به لایحه دولت، همه مخالفان از جمله آقای ذوالنوری در کمیسیون امنیت به  CFT رأی مثبت دادند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در این ادعای خود تصریح می‌کند: در صحن نیز CFT با همین شروطی که منافع ایران را تأمین می‌کند تصویب شد. اظهارات اخیر آقای ذوالنوری درخصوص اثرات منفی FATF بیشتر کاربرد سیاسی دارد تا اثر حقوقی.

نظر شما