شناسهٔ خبر: 158019 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

صرف وقت برای برجام فرصت‌سوزی بود

قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: صرف توان کشور برای برجام از سوی آقای روحانی یک فرصت‌سوزی بود و اگر ما این وقت را صرف تولید داخل می‌کردیم، امروز به اقتصاد بدون نفت دست یافته بودیم.

به گزارش «نماینده»، نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اظهارات اخیر معاون اول رئیس‌جمهور مبنی بر تأیید لوایح مرتبط با fatf از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: آقای روحانی و دولت انرژی و وقت کشور را بر سر برجام گذاشتند و وقت‌کشی کردند و این کار آنها یک فرصت‌سوزی بود.

وی افزود: اگر دولت آقای روحانی انرژی و وقتی که بر سر برجام گذاشت، صرف رونق تولید داخل می‌کرد، ما امروز به اقتصاد بدون نفت دست پیدا می‌کردیم و بسیاری از مشکلات ما حل می‌شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برجام را بر ما تحمیل کردند و هیچ فایده‌ای هم برای ما نداشت بلکه هزینه‌هایی هم برای ما بیشتر شد. مشکلات بیشتر و تهدیدات نیز حادتر شد و نه اینکه برای ما فایده‌ای نداشت بلکه باعث بروز این مشکلات شد. علت اصرار دولت بر تصویب لوایح مرتبط با fatf این است که اقتصاددانان دولت، اقتصاددانان لیبرال و غرب‌زده هستند و نظریه و موضوع عرضه و تقاضا را در بازار دنبال می‌کنند و با توجه به اینکه ما در تحریم به سر می‌بریم، با این رویه نمی‌توان اقتصاد و بازار کشور را اداره کرد.

وی افزود: ما در بودجه سال جاری 14 میلیارد دلار را برای تأمین کالاهای اساسی تخصیص دادیم، کدام روستایی از این کالاهای اساسی یک کیلو برنج یا گوشت خریده، به من نشان دهید. ما معتقد بودیم که باید اقلام ضروری از طریق سیستم کوپنی به دست مردم برسد تا همه شهروندان از این 14 میلیارد دلار بهره ببرند، اما این کار انجام نشد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هر روز می‌بینیم که یک معاون وزیر و مسئول دیگری به زندان می‌رود، پس این نشان می‌دهد که فساد در کار وجود دارد.

قاضی‌پور گفت: آزموده را آزمودن خطاست. 25 سال از مرداد 32 تا سال 57 مملکت تماما دراختیار آمریکایی‌ها بود و ما در این 25 سال هیچ پیشرفتی نداشتیم.

به گزارش فارس، گفتنی است مخاطبان خبرگزاری فارس در صفحه فارس من، سوژه‌ای را با عنوان درخواست پیگیری قضایی معاون اول در مورد تایید لوایح fatf به ثبت رسانده‌اند و در آن خواستار برخورد قضایی با اسحاق جهانگیری شده‌اند.

برچسب‌ها:

نظر شما