شناسهٔ خبر: 158014 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

خودروی جایگزین پراید با قیمت مشابه به بازار عرضه شود

علی اکبر کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید خودروی جایگزین پراید و پژو ۴۰۵ باید با قیمت مشابه به بازار عرضه شود تا اقشار کم درآمد نیز توان خرید خودرو را داشته باشند.

به گزارش «نماینده» علی اکبر کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس  درباره توقف خط تولید پراید در ماه‌های آینده و ضرورت معرفی خودروی جایگزین با قیمت مشابه، گفت: خودروی جایگزین پراید و پژو ۴۰۵ باید با قیمت مشابه به بازار عرضه شود تا اقشار کم درآمد نیز توان خرید خودرو را داشته باشند.

تولیدات خودروسازان ایرانی متناسب با توان مالی اقشار مختلف جامعه نیست

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولیدات خودروسازان ایرانی متناسب با توان مالی اقشار مختلف جامعه نیست، افزود: نباید مردم را مجبور به خرید تیبا با قیمتی بیش از پراید کرد زیرا این امر اجحاف در حق مردم است.

خودروهای شهری باید کوچک، کم مصرف و ارزان قیمت باشد

وی با بیان اینکه خودروهای شهری باید کوچک، کم مصرف و ارزان قیمت بوده و حتی در برخی موارد برقی باشد، افزود: در سال‌های اخیر خودروسازان برنامه جدی برای تولید خودروهای هیبریدی نداشتند این در حالی است که می‌توان با کاهش بهای تمام شده، خودروهای برقی ارزان قیمت در اختیار مردم قرار داد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر ضرورت تقویت استفاده از وسایل نقلیه عمومی، اضافه کرد: باید با توسعه حمل و نقل ریلی، هوایی، جاده‌ای و... زمینه استفاده از وسایل نقلیه عمومی فراهم شود.

نظر شما