شناسهٔ خبر: 158006 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

نماینده مجلس: شفافیت آرای نمایندگان تبدیل به مطالبه ملی شده است

خادمی نماینده مردم ایذه در مجلس با بیان اینکه شفافیت آرای نمایندگان امروز به یک مطالبه ملی تبدیل شده است، گفت: شفافیت آرای نمایندگان پاسخگویی به رأی دهندگان است.

به گزارش «نماینده» هدایت‌الله خادمی، ضمن موافقت با طرح شفافیت آرای نمایندگان، اظهار داشت: نمایندگان نباید حفاظ برای خود ایجاد کنند. این حق مردم است که بدانند وکلایشان چگونه رأی می‌دهند. ما وکیل آنها هستیم بنابراین این حداقل حق مردم است که بدانند وکلای آنها به کدام موضوع چه رأیی می‌دهند.

وی با بیان اینکه شفافیت آرای نمایندگان امروز به یک مطالبه ملی تبدیل شده و باید به آن ارج نهاد افزود: شفافیت نقطه مقابل نفاق است. شفافیت آرای نمایندگان به نوعی پاسخگویی به رأی دهندگان است.

نماینده ایذه در مجلس با تاکید بر اینکه شفافیت آرا امری لازم و ضروری و یکی از مختصات اولیه مجلس بعدی باید باشد، ادامه داد: در انتخابات مجلس آینده باید اولین شرط کاندیداها بیان اعتقاد به شفافیت آرا و عمل به آن باشد.

خادمی با ابراز اینکه شفافیت آرا می‌تواند نفاق را از بین ببرد، تاکید کرد: مردم نظر نماینده مجلسی که بر اساس کار کارشناسی رأی موافق یا مخالف به لایحه و طرح می‌دهد و آن را اعلام می‌کنند را می‌پذیرند چرا که صداقت و راستگویی یکی از معیارهای مردم برای انتخاب مسئولان است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: شفافیت آرا به نفع همگان است اما برخی این مطلب را برنمی‌تابند و نمی‌خواهند با صداقت با مردم رفتار کنند لذا با شفافیت مخالفت می‌کنند.

نظر شما