شناسهٔ خبر: 157872 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

بهمنی:افراد خاص از رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالاهای اساسی استفاده کردند

بهمنی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه کالاهای که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شد با قیمت‌های بالاتری همچون ۱۰ هزار تومان در بازار عرضه شد، گفت:افراد خاص از رانت به وجود آمده استفاده کردند.

به گزارش «نماینده»، محمود بهمنی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مصوبه مجلس در بودجه سال 98  برای اختصاص 14 میلیارد دلار به کالاهای اساسی، گفت: قرار بود کالاهای اساسی با ارز 4200 تومانی تامین شود اما دولت نتوانست بر این موضوع نظارت دقیقی داشته باشد و مشکلاتی در این زمینه ایجاد شد.

وی با بیان اینکه کالاهای که با ارز 4200 تومانی وارد شد با قیمت‌های بالاتری همچون 10 هزار تومان در بازار عرضه و به سر سفره مردم رفت، ادامه داد: برخی از سودجویان از این رانتی که در تفاوت قیمتی ایجاد شد به خوبی استفاده کردند و این رانت نصیب عده‌ای خاص شد، اگر نمی‌توانیم نظارت کنیم نباید اجازه بدهیم، اینچنین مسائلی بوجود بیاید.

نماینده طالقان در مجلس با تاکید براینکه اختصاص ارز 4200 تومانی برای کمک به اقشار ضعیف جامعه بود، افزود: این ارز اختصاص داده نشد که هر کالایی وارد شود و یا بعضاً ارز دریافت شود و کالایی وارد نشود و ارز تخصیص داده شده سر از بازار آزاد دربیاورد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت باید نظارت قوی‌تر در زمینه اختصاص ارز به کالاهای اساسی داشته باشند، اظهار داشت:باید برای مبارزه با رانت قیمت‌ کالاها را واقعی کرد و از همه مهم‌تر اینکه بایستی شفاف‌سازی را گسترش داد.

برچسب‌ها:

نظر شما