شناسهٔ خبر: 157859 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

هزینه ۵ میلیاردی یک کاندیدا برای ورود به مجلس

حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی، گفت: بنده برای انتخابات 50 میلیون هزینه کردم و کاندیدای دیگر 5 میلیارد تومان هزینه کرده بود.

به گزارش «نماینده»، سید حسن حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی و نماینده شاهرود در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا پول‌های کثیف وارد انتخابات می‌شود؟ اظهار داشت: بله، متأسفانه پول‌های کثیف زیادی وارد انتخابات می‌شود که لازم است تا سازوکاری فراهم شود و جلوی ورود این گونه پول‌ها به انتخابات گرفته شود.

وی افزود: باید تأسف بخوریم که در نظام جمهوری اسلامی که قائل به این است که انتخابات و شفافیت حق مردم است، بعضاً هزینه‌های گزافی صرف تبلیغات انتخابات می‌شود و یا صرف خرید جریانات ،جناح‌ها و افراد تأثیرگذار می‌شود که در نتیجه اشخاصی به مجلس می‌آیند که لیاقت و صلاحیت لازم را برای نمایندگی مردم ندارند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: ورود پول‌های کثیف به انتخابات باعث می‌شود که نخبگان و افراد شایسته که می‌توانند تأثیرات عمیق و جدی در حوزه قانونگذاری و صیانت از اصالت نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی دارند، وارد مجلس نشوند.

شاهرودی در پاسخ به اینکه راهکار جلوگیری از ورود پول‌های کثیف به انتخابات چیست، گفت: در دوره سوم مجلس برادر مرحوم بنده، طرحی را برای ساماندهی تبلیغات کاندیداهای مجلس ارائه کرد که بر اساس آن کاندیداها هیچ‌گونه تبلیعاتی نداشته باشند جزء اینکه رزومه و برنامه خود را با هزینه خود کاندیداها در قالب یک نشریه یا مجله  به صورت مساوی منتشر شود؛ که متأسفانه در مجلس بسیاری از بندهای طرح رأی نیاورد.

نماینده مردم شاهرود در مجلس تصریح کرد: اگر مردم به طور یکسان اطلاعات را از طریق فضای مجازی، رسانه‌ها و رزومه‌ای که منتشر می‌شود، دریافت کنند؛ این می‌تواند به تبلیغات عادلانه کمک کند و مردم با نگاه و دید باز تری به کاندیدها خود نگاه کنند و در تصمیم‌گیری‌ها دچار احساسات و فضای غیر واقعی نشوند.

حسینی شاهرودی در پاسخ به این پرسش که آیا در حوزه انتخابیه شما شخصی بوده که بخواهد به صورت غیر متعارف برای انتخابات هزینه کند، افزود: بله وجود داشته، کاندیداهای بودند که 100 برابر بنده برای انتخابات هزینه کرده‌اند؛ بنده برای انتخابات 50 میلیون هزینه کردم و کاندیدای دیگر 5 میلیارد تومان هزینه کرده بود.

نظر شما