شناسهٔ خبر: 157831 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

کلیه واحدهای آموزشی به دولتی و غیردولتی منحصر می‌شود

مجلس طبق مصوبه مجلس، وزارت آموزش و پرورش مکلف شد که کلیه واحدهای آموزشی تحت مدیریت را منحصرا به دو صورت دولتی و غیردولتی اداره کند.

به گزارش «نماینده»، در ادامه جلسه علنی نوبت عصر روز یکشنبه مجلس  شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح تنظیم برخی از مقررات مالی و اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به پیشنهاد احمدی  لاشکی نماینده مردم نوشهر ماده ای به این طرح الحاق شد.

بر این اساس، دولت (وزارت آموزش و پرورش) مکلف شد حداکثر تا پایان سال ۹۸-۹۹ کلیه واحدهای آموزشی تحت مدیریت را منحصرا به دو صورت دولتی و غیردولتی اداره کند. به گونه ای که بجز موارد اساسی مدارس دولتی متنوع در کشور نباشد و ملاک ثبت نام در مدارس دولتی متناسب با فاصله محل سکونت و مدرسه باشد.

بر اساس تبصره این ماده، تاسیس هر نوع مدارس  خاص صرفا با مجوز مجلس شورای اسلامی امکان پذیر است. آئین نامه اجرایی این ماده  حداکثر تا مدت ۳ ماه با پیشنهاد آموزش و پرورش به تصویب هیئت دولت می رسد.

بر اساس ماده ۵ این طرح، تبصره ماده ۵ قانون ساماندهی و حمایت از دولت و عرضه مسکن مصوب سال ۸۷ لغو می‌شود و ماده واحده قانون الحاق  ۴ تبصره به ماده ۱۸ قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش استانها، شهرستان‌ها و مناطق کشور مصوب سال ۷۹ احیا می شود.

در بند۳ ماده ۱۳ قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش استانها، شهرستانها و مناطق کشور مصوب سال ۷۲ عبارت «۳ درصد» جایگزین عبارت تا (۵ درصد) شد.

نظر شما